کد خبر: 3871733
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
دیگر رسانه‌ها ــ گردان‌های حزب‌الله عراق اعلام کرد ملت عراق با خلق حماسه تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی نشان خواهند داد که استکبار قادر به درهم شکستن اراده آنها برای اخراج اشغالگران نیست.    

به گزارش ایکنا؛ به نقل از فارس، گردان‌های حزب‌الله عراق از زیرمجموعه‌های سازمان حشدالشعبی عراق که اخیراً قریب به ۳۰ نیرو و فرمانده خود، از جمله «ابومهدی المهندس» را در تجاوز آمریکا علیه خاک عراق از دست داد، حمایت خود را از فراخوان برپایی تظاهرات میلیونی علیه اشغالگران آمریکایی در عراق اعلام کرد.
 
دفتر سیاسی گردان‌های حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد: تجاوزگری‌های قدرت‌های متجاوز و جنایاتشان و اصرار آنها برای به چالش کشیدن اراده عراقی‌ها و مخالفت با تصمیم پارلمان برای اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق دوچندان شده است.
 
به گزارش پایگاه خبری المعلومه گردان‌های حزب الله افزود: لفاظی‌های خصمانه آمریکا ریشه در استکبار آمریکایی و تلاش مأیوسانه آن برای درهم شکستن اراده عراقی‌ها و گروکشی از آنهاست.
 
این گروه تاکید کرد: ملت شریف عراق گزینه‌های متعددی را برای رویارویی با اشغالگران در اختیار دارند که از جمله آن گشودن صفحه جدیدی از مبارزه و آمادگی برای انقلاب مردمی یکپارچه است. انقلاب مردمی که درس تازه‌ای از عزت و شرافت را به همه مردم دنیا می‌دهد.
 
گردان‌های حزب الله گفت: حماسه بزرگ مردمی عراق به استکبار نشان خواهد داد که عراقی‌ها از یک پیکرند و به تجزیه آنها دل نبدندند و خواهند دید که چگونه عشایر الانبار و موصل با عشایر مرکز و جنوب عراق دوشادوش یکدیگر به مقابله با اشغالگران آمریکایی خواهند رفت.
 
در پایان این بیانیه آمده است: عراقی‌ها یک‌صدا فریاد خواهند زد که برای دفاع از خاک و حاکمیت ملی و شرفت ملت خود جان بر کف‌اند.
 
«مقتدی صدر» رهبر جریان الصدر عراق روز سه‌شنبه مردم کشورش را به برگزاری تظاهرات میلیونی در محکومیت حضور نظامیان آمریکایی فراخواند.
 
صدر با بیان اینکه نیروهای متجاوز حریم هوایی و حاکمیت آن را نقض کرده‌اند، خطاب به مردم عراق گفت: عراق شما را به فریاد می‌خواند، سستی و کوتاهی نکنید و به فریادش برسید.
 
جنبش عصائب اهل الحق و ائتلاف الفتح در پارلمان عراق هم با صدور بیانیه‌های جداگانه حمایت خود را از برپایی تظاهرات میلیونی برای اخراج اشغالگران از عراق اعلام کردند.
 
پارلمان عراق پس از جنایت آمریکا در ترور شهید سپهپد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نائب رئیس حشدالشعبی، طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق را تصویب کرد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: