کد خبر: 3871870
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
مشاور فرماندهی معظم کل قوا:
کانون خبرنگاران نبأ ــ سردار حسین دهقان با اشاره به ولایت‌پذیری سردار سلیمانی، گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با ترور سردار سلیمانی در جبهه مقاومت فروپاشی صورت می‌گیرد و مردم با ترس و ناامیدی مواجه می‌شوند و این اتفاق نیفتاد.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ سردار حسین دهقان، مشاور فرمانده معظم کل قوا، 24 دی‌ماه در مراسم پاسداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در حسینیه حضرت زینب(س) شهر لامرد استان فارس برگزار شد، اظهار کرد: سردار سلیمانی نه تنها برای ملت ایران، بلکه برای تمامی ملت‌های آزادی‌خواه دنیا در این چند دهه مبارزه با ظلم و غارت، و جنگیدن با دشمنان را انجام، و تمام برنامه‌های غرب را ناکام گذاشت.
وی گفت: سردار سلیمانی یک الگو و اسوه‌ بود که در تمام دنیا شناخته شده و یک راه و اندیشه و منش مبارزه با ظلم و نسل‌کشی داشت.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به ولایت‌پذیری سردار سلیمانی، افزود: شهید بزرگوار وصیت کرده بود که روی سنگ قبرم بنویسید «سرباز ولایت»، زیرا همیشه خود را سرباز ولایت و رهبری می‌دانست، و بر روی سنگ قبر وی هم سرباز ولایت شهید قاسم سلیمانی حک شد.
دهقان بیان کرد: سردار سپهبد سلیمانی همواره خود را در ردیف همرزمان شهید خود می‌دید و مقام معظم رهبری او را شهید زنده خطاب کردند و قبل از اینکه شربت شهادت بنوشد حس شهادت در وجودش موج می‌زد.
وی ادامه داد: سردار سلیمانی همیشه به‌دنبال شهادت می‌دوید، و در این 40 سال همواره خود را شهید می‌یافت و غصه‌اش این بود که چطور در کنار همرزمان شهیدش نیست.
سردار دهقان با اشاره به اینکه چرا حاج قاسم در قلب مردم آزادی‌خواه قرار گرفته است و او را دوست می‌داشتند، گفت: خلوص اولین ویژگی ایشان بود و در بیان تعامل و رفتار با دیگران دوست داشت اصلاً دیده نشود، و این از خلوص و پاکی این سردار بزرگ جبهه مقاومت است که در دل‌ها جا گرفت.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا در این مراسم یادآور شد: قاسم عزیز ما در جایی درس کلاسیک نخوانده بود و به خاطر خدایی بودنش آنچنان جلوه عرفانی و نورانیتی از خودش نشان داد و به دیگران انتقال می‌داد که نتیجه این معنویتی بود که در او متبلور شده بود.
وی افزود: همه چیز او شریعت اسلامی بود که از ما می‌خواست و اسلام را در خود، و همچنین جامعه پیاده کرده بود. شهید سلیمانی دارای صعه صدر بود و در دل دشمن چنان می‌تاخت که رعب و وحشت عجیبی ایجاد کرد بود، که همین سلیمانی دشمن را به ترس وا می‌داشت، اما در برخورد با مردم و خانواده‌های شهدا، خیلی مهربان و متین بود.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در منطقه امنیت را به‌وجود آورده بود و بین ملت‌ها عزت داشت، ادامه داد: مردم منطقه از برکت و وجود سردار سلیمانی امنیت را می‌دیدند و به خوبی حس می‌کردند، و به ایشان پناه می‌آوردند و برای او فرق نمی‌کرد که سنی باشد یا ایزدی، و یا اینکه ترک باشد یا بلوچ، و همیشه تعلق به خدا و اسلام و بشریت داشت، و به همین دلیل قلوب مردم را تسخیر و همچنین عزت پیدا کرد.
دهقان گفت: قاسم سلیمانی سردار ولایت و منش او تبعیت‌پذیری از ولایت بود و مأمور و مکلف به آنچه که رهبری از او می‌خواست انجام می‌داد.
وی تصریح کرد: او فرمانده‌ای شجاع و باتدبیر بود و در شرایط سخت و بزنگاه‌های تعیین سرنوشت، به خوبی تصمیمی قاطع می‌گرفت و تمامی همراهان را بدون استثناء با خود همراه و همگام می‌کرد.
سردار دهقان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی دست پرورده مکتب اسلام و رشد یافته در دامن امام و رهبری بود، تأکید کرد: شهید سپهبد سلمیانی تنها نیست و هزاران هزار، قاسم در سطح دنیا هستند که راهش را ادامه دهند و نام او بر قلب همه آزادی‌خواهان جهان حک شد، او تازه متولد شد؛ قاسم شهید قدرتمندتر از سلیمانی است.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا افزود: پس از شهادت قاسم سلیمانی وحدت و خودباوری و حس غرور موج می‌زند و در بیرون از مرزها هم همین‌طور است و این از برکت خون شهید است.
وی گفت: سردار سلیمانی در این چند مدت تمامی برنامه‌های آمریکا و استکبار را با شکست مواجه کرد و هیمنه نظام سلطه، آمریکا و اسرائیل را فرو ریخت و آمریکا و اذنابشان همیشه به‌دنبال تلافی بودند و این تلافی هم اتفاق افتاد.
دهقان تصریح کرد: قاسم سلیمانی هر کجا رفت به مردم آن منطقه، و ملت‌ها هویت داد اما آمریکایی‌ها برعکس هستند. ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هیچ موفقیتی در بیرون از مرزها ندارد و به‌دنبال نجات از استیضاح در کشور خود بود و چون سابقه سازنده‌ای درون جامعه آمریکا نداشت، به‌دنبال شناسنامه‌ای بود که برای خودش شکل دهد، این شد که به‌دنبال ترور سردار سلیمانی رفت.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا گفت: تمامی اتفاقات که به‌دست آمریکایی‌ها انجام می‌شود و رقم می‌خورد توسط اسرائیل برنامه‌ریزی، و عرب‌ها پول و هزینه آن را پرداخت و آمریکایی‌ها آن را انجام می‌دهند که در ترور سلیمانی کشورهای عرب منطقه سکوت اختیار کردند.
دهقان با بیان اینکه سردار سلیمانی نماد امنیت، اقتدار و مبارزه با استکبار و آمریکا بود، افزود: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با شهید کردن سردار سلیمانی در جبهه مقاومت فروپاشی صورت می‌گیرد و مردم با ترس و ناامیدی مواجهه می‌شوند و این اتفاق نیفتاد.
مشاور فرماندهی معظم کل قوا افزود: با شهادت سردار سلیمانی، خوی استکباری آمریکا بیش از آنچه در گذشته بود آشکار شد و هیچ نهاد بین‌المللی برای نظام آمریکا هیچ ارزشی ندارد.
سردار دهقان گفت: دنیا فهمید که هیچ دولت و کشوری نمی‌تواند از دست آمریکایی‌ها امنیت تأمین کنند و پروتکلی که مورد تأیید ملت‌هاست هیچ موضوعیتی ندارد و رسماً پذیرفتند که داعش را آنها به‌وجود آوردند.
عباس ستایش‌گو
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: