کد خبر: 3871964
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ «ادای دین خادمان قرآن به شهید سپهبد سلیمانی و شهدای سانحه هوایی»، یکی از رویدادهای مهم قرآنی امروز، 25 دی‌ماه در صفحات معارفی رسانه‌ها است.

به گزارش ایکنا؛ یکی از مهمترین اخباری که طی امروز چهارشنبه، 25 دی‌ماه بر روی خروجی صفحات معارفی رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف کشور منتشر شده، خبری با عنوان «ادای دین خادمان قرآن به شهید سپهبد سلیمانی و شهدای سانحه هوایی» است.
تسنیم
صفحه دین، قرآن و اندیشه خبرگزاری تسنیم طی امروز چهارشنبه، 25 دی‌ماه و تا ساعت 16 تعداد چهار خبر با عناوین «روضه‌خوانی آیت‌الله مجتهدی تهرانی درباره حضرت زهرا(س)»، «امیرکبیر همانند شهید سلیمانی استکبارستیز بود»، «شعری که محمود کریمی برای حوادث اخیر خواند: اگر بنای عزا هست، «ما» عزاداریم» و «هیئت‌های مذهبی به کمک سیستانی‌ها شتافتند» را بر روی خروجی خود منتشر کرده که اغلب این اخبار در رابطه با ایام فاطمیه و حادثه سیل اخیر در سیستان و بلوچستان بوده و از خبر قرآنی در میان این اخبار خبری نیست.
یکی از اخبار امروز این صفحه که عنوان «هیئت‌های مذهبی به کمک سیستانی‌ها شتافتند» دارد، مربوط به لبیک هیئت‌های مذهبی به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اعزام گروه‌های جهادی به سیستان و بلوچستان بوده و در بخش‌هایی از آن آمده است: «سیاری از هیئت‌های مذهبی پس از شنیدن فرمان رهبری مبنی بر اعزام گروه‌های جهادی به سیستان و بلوچستان احساس تکلیف کردند و راهی جنوب کشور شدند.
چهار روز قبل زمانی که مردم هنوز مبهوت شوکی بودند که سقوط هواپیما به آنها وارد کرده بود، خبر آمد که باران‌های سیل‌آسا در سیستان و بلوچستان سیلاب به راه انداخته است. بسیاری از هیئت‌های مذهبی پس از شنیدن فرمان رهبری مبنی بر لزوم کمک‌رسانی به مردم آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان، احساس تکلیف کردند و بار و بندیل خود بستند و راهی جنوب کشور شدند.
محمد بهرامی از مداحان و فعالان گروه جهادی است که در زمان زلزله کرمانشاه و سرپل ذهاب نیز به همراه جوانان حزب‌اللهی منطقه مارلیک استان البرز به کمک آسیب‌دیدگان شتافتند و هم‌اکنون نیز با شنیدن پیام رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم حضور دستگاه‌های مردمی و اجرایی کشور، تمام قامت برای کمک به مردم محروم سیستان و بلوچستان به‌پا خواستند».
فارس
خبر تلاوت صفحه 270 قرآن کریم از سوی مرحوم خلیل الحصری،‌ قاری مشهور مصری آغازگر اخبار امروز صفحه قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس است که طبق روال معمول این صفحه، اخبار هر روز با خبر تلاوت یک صفحه از صفحات کلام‌الله مجید آغاز می‌‌شود.
همچنین در ادامه و تا این ساعت نیز اخبار دیگری با عناوین «دعا جایی اثر دارد که بلا برای تنبیه باشد/ بلا در غرب هم هست، اما رسانه‌ها می‌پوشانند»، «ذکری که آیت‌الله بهجت برای نجات از شر، توصیه کرد»، «حاج قاسم سلیمانی نماد اقتدار و عظمت ملت ایران بود/ عاقبت ترس از دشمن»، «دشمن حاج قاسم را یک‌جور زد و تلاش می‌کند حاجی‌زاده را جور دیگر بزند»، «تلاوت پرشور احمدی‌وفا در محفل نفحات‌القرآن/ آیاتی از سوره آل‌عمران»،‌ «برگزاری نشست «تروریسم دولتی آمریکا و پیامدهای جنگ با ایران» به میزبانی مالزی» و «آغاز به‌کار نمایشگاه بانوی بی‌نشان از ۲۹ دی‌ماه» بر روی خروجی این صفحه منعکس شده که یک مورد از این اخبار در حوزه تخصصی قرآن کریم قرار دارد و مابقی اخبار نیز در حوزه‌های مختلف معارفی منتشر شده‌اند.
«دشمن حاج قاسم را یک‌جور زد و تلاش می‌کند حاجی‌زاده را جور دیگر بزند»، عنوان یکی از اخبار امروز این صفحه را تشکیل می‌دهد که در رابطه با سخنان حسین یکتا، مسئول قرارگاه امام رضایی‌ها در مراسم گرامیداشت جانباختگان سانحه هوایی بوده و در بخش‌هایی از آن نیز آمده است: « مراسم گرامیداشت جانباختگان سانحه هوایی از سوی هیأت میثاق با شهدا با سخنرانی حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حسین یکتا و مدیحه‌سرایی میثم مطیعی و سیدمجید بنی‌فاطمه شب گذشته سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.
حسین یکتا، راوی دوران دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه این سؤال مطرح است که اگر بخواهیم شهید شویم، چه باید کنیم؟ اظهار کرد: بچه هیأتی حیف است بمیرد و باید شهید شود و مثل حاج قاسم اربا اربا شود و مانند او حتی دستش نشان دهد که تا پایان عمر، علم در دست داشته است.
وی افزود: کسی که می‌خواهد شهید شود، باید از خودش و نظر خود بگذرد. باید بدانیم زمانی که انتقام سخت در پیش است، امتحان سخت هم داریم.
یکتا با بیان اینکه دشمن بعد از کربلای ۵ که متر متر جلو می‌رفتیم، قطعنامه ۵۹۸ و تعیین شروع کننده جنگ را مطرح کرد، افزود: پیش از این عملیات، فتح‌المبین انجام شد و ۲۵۰۰ کیلومتر آزاد شد و یا خرمشهر را آزاد کردیم اما حرف از قطعنامه نشد اما زمانی که کربلای ۵ انجام شد، حرف از قطعنامه زدند».
مهر
صفحه قرآن و متون دینی خبرگزاری مهر طی امروز و تا این ساعت هیچ خبری را بر روی خروجی خود منعکس نکرده و آخرین خبر این صفحه که عنوان «مفاهم دینی با هنر ماندگار می‌شوند/ تجلیل از برگزیدگان» داشته و مربوط به مراسم اختتامیه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌ای مبین است، روز گذشته انتشار یافته است.
ایسنا
صفحه دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان طی امروز و تا این ساعت تعداد 9 خبر را بر روی خروجی خود منعکس کرده که تنها یک خبر از این اخبار با عنوان «برگزاری محافل قرآنی یادبود سپهبد شهید سلیمانی در مراکز مؤسسه کشوری مهد قرآن» در حوره تخصصی قرآن کریم قرار دارد و مابقی اخبار نیز در دیگر حوزه‌های معارفی انعکاس یافته‌اند.
در بخش‌هایی از تنها خبر قرآنی امروز این صفحه که در رابطه با سخنان معاون امور استان‌های مؤسسه کشوری مهد قرآن منتشر شده، آمده است: «معاون امور استان‌های مؤسسه کشوری مهد قرآن از ادامه برگزاری محافل قرآنی در شعب و کانون‌های تحت پوشش این مؤسسه در سراسر کشور برای بزرگداشت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.
به گزارش ایسنا به نقل از مؤسسه کشوری مهد قرآن، رحمت اله سلمان ماهینی اظهار کرد: در راستای ادای دین به ساحت مقدس شهدای والامقام انقلاب اسلامی به ویژه سردار دلها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، تلاوت جزء خوانی قرآن کریم،مرثیه سرایی،سخنرانی و پویش تلاوت سوره «الرحمن» تا چهلمین روز شهادت از جمله برنامه‌های یادبود شهید سردار سلیمانی در مهدهای قرآن شهرستان خوی (آذربایجان غربی) ، مینودشت استان گلستان ، کانون 14 معصوم و بنت الهدی مهد استان تهران ، کاشمر استان خراسان رضوی، بهشهر ، نکا و ساری استان مازندران ، بم و رفسنجان استان کرمان به شمار می‌رود».
ایرنا
«ادای دین خادمان قرآن به شهید سپهبد سلیمانی و شهدای سانحه هوایی»، عنوان تنها خبر امروز صفحه قرآن و معارف خبرگزاری جمهوری اسلامی است که تا این لحظه منتشر شده و در بخش‌هایی از آن نیز آمده است: « خادمان ساحت مقدس قرآن کریم مراسم بزرگداشتی برای سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم‌رزمانش، گرامیداشت شهدای سانحه هوایی و جانباختگان مراسم تشییع پیکر سردار در کرمان برگزار می‌کنند.
این آیین به همت جامعه قرآنی کشور به نام مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان و گرامیداشت شهدای سانحه هوایی و جانباختگان مراسم تشییع پیکر سردار فردا (پنجشنبه ۲۶ دی)، از ساعت ۱۸ در حسینیه فاطمة الزهرا(س) واقع در میدان سپاه، خیابان پادگان ولیعصر برپا خواهد بود. بر اساس اعلام روز چهارشنبه، شورای عالی قرآن حضور گسترده اساتید، قاریان، حافظان، فعالان و خادمان ساحت مقدس قرآن کریم جهت برگزاری باشکوه تر این مراسم، ادای دین کوچکی به محضر نورانی شهدای جبهه مقاومت و پاسداران حریم قرآن و اهل بیت علیهم السلام است».
باشگاه خبرنگاران جوان
صفحه قرآن و عترت خبرگزاری باشگاه خبرنگاران نیز طی امروز و تا این ساعت تعداد دو خبر با عناوین «معیار قبولی نماز چیست؟» و «مشهد‌؛ میزبان سی‌ و هفتمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم» را بر روی خروجی خود منتشر کرده که یک خبر از این اخبار در حوزه تخصصی قرآن کریم قرار دارد و خبر دیگر نیز در حوزه معارفی احکام دین منعکس شده است.
در بخش‌هایی از تنها خبر قرآنی امروز این صفحه که عنوان مشهد‌؛ میزبان سی‌ و هفتمین مسابقات بین‌المللی قرآن کریم» دارد، آمده است: « نشست‌ خبری سی‌ و هفتمین مسابقات بین‌المللی قرآنی و اخبار مرکز امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کشور امروز در ساختمان این مجموعه برگزار شد.
در ابتدا مهدی قره‌شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کشور گفت: سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به میزبانی مشهد‌ مقدس، ۲۲ فروردین سال ۱۳۹۹ آغاز می‌شود. اقدامات‌ اولیه برگزاری این مسابقات، از حدود دو هفته گذشته آغاز شده و از اول اسفند ماه سال جاری برنامه ریزی و ارتباط با مخاطب با هدف آشنایی با نحوه برگزاری مسابقات انجام می‌شود.
وی درباره اهداف اصلی برگزاری این مسابقات اظهار کرد: در این دوره از مسابقات سه اصل مهم مورد توجه مرکز امور قرآنی کشور است؛ اول تقویت مسابقات استانی و شهرستان ها. دوم استانداردسازی مسابقات از نظر داوران٬گزینش شرکت کنندگان، ارتقای سالن مسابقات و صوت. در نهایت به دنبال افزایش استانداردها و توانمندسازی افراد و ارزیابی درست از هزینه‌های مسابقات هستیم».
ایبنا
«نهمین دوره‌ جایزه‌ دکتر فتح‌الله مجتبایی برگزيدگان خود را شناخت»، عنوان تنها خبر امروز صفحه دین خبرگزاری تخصصی کتاب ایران تا این ساعت را تشکیل می‌دهد که خبری قرآنی نبوده و در حوزه معارفی کتاب منتشر شده است.
میزان
خبرگزاری میزان نیز طی امروز و تا این ساعت تعداد سه خبر با عناوین «حکم برداشتن بدون اجازه پولِ شوهر و پدر»، «امنیت منطقه مرهون تلاش‌ها، فداکاری‌ها و تدبیر‌های سردار سلیمانی است» و «ارزش‌های سیره سیاسی «حضرت فاطمه (س)»/چند نکته مهم که در خطبه فدکیه نهفته است» را بر روی خروجی خود منتشر کرده که این اخبار نیز در حوزه تخصصی قرآن کریم قرار ندارند و در حوزه‌های مختلف معارفی انعکاس یافته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: