کد خبر: 3883537
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
دوازدهمین دوره طرح آموزشی ـ تربیتی قاریان و حافظان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم (اسوه)، که مقرر بود حضوری برپا شود، برنامه‌های خود را در قالب ارتباط برخط آغاز کرد.

به گزارش ایکنا، دوازدهمین دوره طرح آموزشی ـ تربیتی قاریان و حافظان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم(اُسوه) که پیش از این قرار بود حضوری در تهران برگزار شود، برنامه‌های خود را در قالب ارتباط برخط تصویری اساتید با قاریان آغاز کرد.

محمدتقی میرزاجانی، رئیس طرح اُسوه، در مورد دلیل عدم برگزاری دوره دوازدهم به‌ صورت حضوری گفت: به‌ منظور حفظ سلامت قاریان و حافظان عزیز و پیشگیری از ابتلایشان به ویروس شایع و در راستای عمل به توصیه‌های بهداشتی، تصمیم بر این شد که این دوره از ١۶ تا ٢٣ اسفندماه مجازی برگزار شود.

میرزاجانی با اشاره به اینکه این دوره مجازی برای سه گروه قاریان شامل شمس، نجم، قدر و یک گروه حفاظ کل قرآن با نام مشکات تدارک دیده شده است، اظهار کرد: در این دوره حسن مختاری، سیداحمد مقیمی، علی‌اکبر کاظمی و سیدمحمد حسینی‌پور در بخش صوت و لحن، سیدمحمد کرمانی، جواد حیدری و وحید مهاجرپاریزی در بخش تجوید و فصاحت، محمود کریمی در بخش درک معنای آیات، سیدعلیرضا موسوی نصر در بخش قواعد و مکالمه زبان عربی، حجت‌الاسلام مهدی کریمی و حجت‌الاسلام مجید صادقی در بخش اندیشه اسلامی و احکام دین و محمدحسین نیک‌حسینی در بخش مشاوره تحصیلی، مجموعاً ٢۵ ساعت به تدریس خواهند پرداخت.

طرح اُسوه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و باهدف آموزش قاریان و حافظان برجسته و تربیت مبلّغان متدین و انقلابی و الگوسازی از ایشان در سطوح ملی و بین‌المللی، با پشتیبانی بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء(عج) و همکاری شورای عالی قرآن فعالیت خود را در گروه سنی نوجوانان از تابستان سال ١٣٩٣ آغاز کرد و در حال حاضر با ترکیبی از نوجوانان و جوانان نخبه قرآنی به کار خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: