کد خبر: 3886398
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
رئیس کمیته فضای مجازی اتحادیه قرآنی استان یزد از برگزاری 10 جلسه کمیته فضای مجازی در سال 98 خبر داد و آنچه را که در این جلسات مورد بحث و تصویب قرار گرفت، تشریح کرد.

به گزارش ایکنا، محمد شایق، رئیس کمیته فضای مجازی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت استان یزد با ارائه گزارشی اجمالی از برگزاری جلسات این کمیته در سال 98، گفت: با پیشنهاد کمیته فضای مجازی و با تصویب هیئت مدیره در ابتدای سال 1398 قراردادی با شرکت احیای تجارت سپهر ایساتیس جهت طراحی اپلیکیشنی برای مسابقات و آزمون‌های قرآنی به صورت آنلاین و آفلاین منعقد شد که در تیرماه 1398 با حضور مسئولان و بیش از 70 نفر از مدیران مؤسسات قرآنی از این اپلیکیشن قرآنی به نام «افق» که برگرفته از عبارت (احیای فرهنگ قرآنی) است، رونمایی شد.

وی ضمن اشاره به قابلیت‌های اپلیکیشن قرآنی افق اضافه کرد: امسال توانستیم دو مسابقه قرآنی با هدف توسعه و گسترش فرهنگ قرآنی بین آحاد جامعه در اپلیکیشن افق برگزار کنیم، یکی از آنها در مهر ماه 98 همزمان با ایام اربعین حسینی با عنوان مسابقه «سقا» بود که با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد با بیش از چهار هزار و 500 شرکت کننده برگزار شد و به قید قرعه به 40 نفر از برگزیدگان کمک‌هزینه نقدی سفر به مشهد مقدس اهدا شد. 

قائم مقام اتحادیه قرآنی استان یزد افزود: همچنین همزمان با شهادت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دی‌ماه 98، مسابقه هفتگی «فهم نور» با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد آغاز شد که هر هفته مسابقه‌ای برگرفته از یک حزب قرآن کریم طی 120 هفته در اپلیکیشن افق برگزار می‌شود که طی برنامه‌ریزی انجام شده، مسابقه هفتگی فهم نور تا خردادماه 1401 ادامه خواهد داشت.

عضو هیئت مدیره اتحادیه قرآنی استان یزد با اشاره به فعالیت‌های دیگر این کمیته در سال 98 ادامه داد: انتشار الکترونیکی خبرنامه افق مختص گزارش عملکرد اتحادیه قرآنی استان یزد، راه‌اندازی پویش‌های مختلف در فضای مجازی از جمله پویش «قطره قطره خون تو، لحظه لحظه زندگی من» جهت تشویق به اهدای خون در ایام دهه فجر، انتشار اخبار قرآنی استان و کشور در پایگاه خبری قرآنی استان به آدرس http://qurany.org.ir با بازدید روزانه بیش از 10 هزار از دیگر فعالیت‌های کمیته فضای مجازی اتحادیه قرآنی استان یزد در سال 1398 است.

شایق تصریح کرد: برنامه‌هایی برای سال جدید درنظر داریم که از جمله آن می‌توان به برگزاری مسابقه قرآنی شفق برگرفته از شناخت فرهنگ قرآنی در اپلیکیشن افق اشاره کرد. این مسابقه طی برنامه‌ریزی انجام شده با همکاری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در ماه مبارک رمضان در اردیبهشت 99 پیگیری و دنبال خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: