کد خبر: 3887595
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
رئیس سازمان جهانی تجارت (WTO) اظهار کرد که پیش‌بینی‌ها نشان می دهد رکود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل ناشی از شیوع ویروس کرونا بدتر از رکود مالی سال 2008 خواهد بود.

به گزارش ایکنا؛ ایسنا نوشت: روبرتو آزودو، مدیرکل سازمان جهانی تجارت، در پیام ویدیویی که از خانه خود ضبط و در وب سایت این نهاد منتشر شده بود، اظهار کرد: این بیماری همه‌گیر تأثیر عظیم اجتناب ناپذیری روی اقتصاد خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: پیش‌بینی‌های اخیر حاکی از رکود اقتصادی و از بین رفتن مشاغل هستند که بسیار بدتر از بحران مالی جهانی 12 سال پیش است.

مدیرکل سازمان جهانی تجارت گفت: پیش‌بینی‌های دقیق وجود ندارد اما اقتصاددانان این نهاد انتظار دارند تجارت افت بسیار شدیدی پیدا کند.

وی با بیان این که کشورها برای محدود کردن آسیب اقتصادی و فراهم کردن زمینه احیای بلندمدت می‌توانند اقدامات مهمی انجام دهند، خواستار همکاری کشورها با یکدیگر شد و خاطرنشان کرد تلاش‌های هماهنگ، قدرت جمعی مبارزه با رکود را افزایش خواهد داد.

آزودو بدون نام بردن از کشورها، تدابیر محرک مالی که از سوی دولت‌ها تدوین شده است را مثبت خواند و از اعضای سازمان جهانی تجارت خواست شفاف عمل کرده و اطلاعات را در اختیار دیگران بگذارند.

براساس گزارش رویترز، از زمان گزارش اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در ماه میلادی جاری، دیدارهای حضوری از سوی سازمان جهانی تجارت در مقر این نهاد در ژنو لغو شده است و این نهاد دیدار دو سالانه خود که قرار بود ماه ژوئن در قزاقستان برگزار شود را به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: