کد خبر: 3889970
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
فرمانده سپاه استان تهران:
سردار حسن‌زاده در آئین تودیع و معارفه فرماندهان سپاه پاکدشت، گفت: آنهایی که می‌گفتند با رایزنی باید مشکلات کشور را حل کرد، امروز شاهد این هستند که مدعیان رایزنی در غرب، با راهزنی مشکل ماسک خود را حل می‌کنند.
به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ سردار حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه استان تهران ظهر امروز، 19 فروردین‌ماه در آئین تودیع و معارفه فرماندهان سپاه شهرستان پاکدشت، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت، نظریه نظام انقلابی را یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مطالب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خواند و گفت: خیلی باید به مفاهیم مندرج در این بیانیه پرداخت و به آن اهمیت داد.

وی ادامه داد: جوشش انقلابی هیچ منافاتی با نظم اجتماعی و سیاسی ندارد و ما تا ابد از این نظریه نظام انقلابی دفاع خواهیم کرد، این نشان‌دهنده موضوعی اساسی است که در همان اوایل بیانیه آمده است که البته به مخالفان آن هم اشاره شده است مثل کسانی که سعی داشتند انقلابی‌گری را از ذهن مردم پاک کنند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) افزود: این نظامی که مقام معظم رهبری فرمودند تا ابد باید از آن دفاع کرد، قطعاً نظامی است که به آن تعرض خواهد شد که باید از آن دفاع کرد، پس این همان نظامی است که امام راحل با اصول و مبانی مشخص بنا کرد که امروز هم با همان مشخصات روز اول به جلو می‌رود.

وی با اشاره به بحران‌ها و حوادث‌های دهه اخیر تا این کرونا امروزی، بیان کرد: در مواجه با این تهدیدات ارزش، منزلت، جایگاه و اثرگذاری نظام انقلابی روز به روز برجسته‌تر و نمایان‌تر می‌شود.

این مقام مسئول، ولایت فقیه، بسیج، مردم و مسئولان را از مؤلفه‌های برتری نظام انقلابی دانست و تصریح کرد: در رأس نظام انقلابی یک حکیم قرار دارد، حکیمی که به قول سردار سلیمانی، دانا و توانا است، حکیمی که فراتر از دانش و تجربه‌اش، ارتباطی با عالم دیگر دارد، پیش‌بینی‌هایی که حکایت از حکمت بالای آن حکیم دارد.

وی اظهار کرد: امروز در دنیا شاهد اتفاقات عجیبی پیرامون کرونا هستیم که غرب و اروپا به‌طور غیر مستقیم خواهان کمک برای دفاع در برابر آن هستند، این در حالی است که قرار بود ایرانی که چندین سال شاهد تحریم‌ها هست، ضربه بخورد و وضع وخیمی پیدا کند اما همین ایران امروز نسبت به دیگر کشورها سربلندتر است.

فرمانده سپاه استان تهران اضافه کرد: این نظامی که امروز توجه همه دنیا را به خود جلب کرده است، نظامی است که خودش، مردمش و کشورش را برای هر بحرانی آمده کرده و مشکلات را با استفاده از ظرفیت درونی حل می‌کند.

وی با اشاره به حادثه سیل سال گذشته در غرب کشور، یادآور شد: سیل اتفاق افتاد، سیستم اجرایی ماتم زده بود، نمی‌شد کاری کرد، می‌گفتند برای برداشتن گل و لای سه ماه زمان زمان نیاز هست، اما بسیج آمد و کمتر از یک ماه کار را تمام کرد، همین بسیج در مشکلات امنیتی و علمی گره‌گشایی کرد، همین تفکر در بحث هسته‌ای اتفاقات بزرگی را رقم زد.

حسن‌زاده اظهار کرد: آنهایی که می‌گفتند با رایزنی باید مشکلات کشور را حل کرد، شاهد این هستند که امروز مدعیان رایزنی، با راهزنی مشکل ماسک خود را حل می‌کنند، اما در کشور ما به برکت تفکر بسیجی به اندازه کافی ماسک تولید شده و در حال حاضر آمادگی لازم برای تولید و صادرات روزانه یک میلیون ماسک بهداشتی به‌وجود آمده است.

وی شجاعت، اهل اقدام و عمل بودن، تدبیر و اخلاص را از ویژگی‌های مهم سردار سلیمانی دانست و مطرح کرد: اخلاص از ویژگی‌های امور جهادی است، کار با اخلاص ماندگار است و توسعه پیدا می‌کند، اخلاص داشتن را باید تمرین کرد.

فرمانده بسیجیان استان تهران با تأکید بر ویژگی‌های سردار سلیمانی، افزود: امروز نیاز به مدیرانی با ویژگی‌های سردار سلیمانی داریم، در جامعه اسلامی هم مسئولان آن باید انقلابی و جهادی باشند.

یادآور می‌شود، در پایان سرهنگ مجید درویشی، فرمانده سپاه پاکدشت تودیع و قرار است به عنوان فرمانده سپاه شهرستان بهارستان کار خود را ادامه دهد و سرهنگ رضا امجدی به‌عنوان فرمانده جدید سپاه پاکدشت معرفی شد، امجدی پیش از این معاون بازرسی و تعالی فرماندهان سپاه استان تهران بود.
 

محمد فرخی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: