کد خبر: 3902654
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
با پایان مهلت ارسال اثر به دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب، ۶۳۹ اثر در بخش‌های گوناگون به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

ارسال ۶۳۹ اثر به دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاببه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر، دبیرخانه دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب با پذیرش ۶۳۹ اثر از شرکت‌کنندگان این رویداد ادبی، پایان مرحله دریافت آثار به این رویداد ادبی را اعلام کرد.

از میان این آثار، ۳۵۶ اثر از ۱۴۹ شرکت‌کننده در بخش شعر و ۲۸۳ اثر از ۱۹۴ شرکت‌کننده در بخش داستان دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب حضور دارند. همچنین ۱۷۰ شعر کلاسیک، ۱۰۹ شعر نو در بخش تک اثر و ۲۲ مجموعه شعر نو و ۳۴ مجموعه شعر کلاسیک، ۷ مجموعه شعر کودک و ۱۴ مجموعه شعر نوجوان در بخش مجموعه‌های اشعار شرکت دارند.

۱۷۹ داستان کوتاه بزرگسال، ۵۰ داستان کوتاه کودک و نوجوان، ۳۸ رمان بزرگسال و ۱۶ رمان کودک و نوجوان نیز در بخش داستان دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب حضور یافته‌اند و  استان تهران با بیشترین تعداد شرکت‌کننده و استان‌های ایلام و کردستان با کمترین شرکت‌کننده در آمار این دوره از جشنواره ثبت شده است.

یادآور می‌شود؛ مراحل اداری دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری پیش از این مدتی به تعویق افتاده بود. دبیری این رویداد در بخش شعر را علی‌محمد مودب و در بخش داستان حسینعلی جعفری برعهده دارند.

این رویداد به همت مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و سپهر سوره هنر برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: