کد خبر: 3902659
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از جمع آوری 72 میلیارد ریالی زکات فطره در استان تهران خبر داد و گفت: این مبلغ شامل فطریه عام و سادات و کفارات عمد و غیرعمد بوده است.

جمع‌آوری 7200 میلیارد تومان زکات فطره در استان تهرانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، از جمع‌آوری 72 میلیارد ریالی زکات فطره در استان خبر داد و گفت: این مبلغ شامل فطریه عام و سادات و کفارات عمد و غیرعمد بوده است.

پرپنچی با بیان اینکه همزمان با عید سعید فطر و با استقرار هزار پایگاه در میادین اصلی و همچنین روش‌های الکترونیکی، فطریه مردم روزه‌دار استان تهران دریافت شد، گفت: 72 میلیارد ریال زکات فطره به صورت نقد و کالا دریافت شد.

وی ادامه داد: مبالغ نقدی در همان ساعات اولیه به حساب سرپرستان خانوارهای نیازمند واریز شد که در همین راستا 18 میلیارد ریال در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به نقش مراکز نیکوکاری اشاره کرد و افزود: 12 میلیارد ریال از مبلغ ذکر شده توسط مراکز نیکوکاری استان جمع‌آوری شد که این مبلغ نیز به خانوارهای تحت حمایت آن مراکز اختصاص یافت.

پرپنچی یادآوری کرد: علاوه بر پایگاه‌های کمیته امداد و مراکز نیکوکاری تعدادی از ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دیگر با دریافت برچسب کمیته امداد اقدام به دریافت زکات فطره، مردم روزه‌دار استان تهران کردند که 41 میلیارد ریال از مبلغ اصلی را دریافت کردند.

وی به مبالغ غیرنقدی دریافت شده اشاره کرد و گفت: 12 میلیارد ریال از مبلغ ذکر شده نیز به صورت کالا دریافت شد که به خانوارهای نیازمند اختصاص یافت.

پرپنچی ضمن تقدیر و تشکر مردم استان تهران بخاطر اعتمادشان به کمیته امداد، تأکید کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری نماز عید فطر در مصلای تهران، باز هم مردم استان با استفاده از روش‌های الکترونیکی، فطریه خود را به این نهاد پرداخت کردند که به خانوارهای نیازمندان اختصاص یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: