کد خبر: 3907135
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
دبیرکل عصائب اهل الحق به نخست‌وزیر عراق نسبت به ورود به درگیری با حشد الشعبی هشدار داد و گفت: هیچکس نمی‌تواند نیروهای مقاومت را از مبارزه با آمریکایی‌ها بازدارد.

خزعلی: هیچکس نمی‌تواند نیروهای مقاومت را از مبارزه با آمریکایی‌ها بازدارد (عمومی)به گزارش ایکنا؛ به نقل از ایسنا، قیس خزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق در مصاحبه با شبکه العهد عراق گفت: بازداشت اعضای حشد الشعبی به دست دستگاه مبارزه با تروریسم به دستور مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق تحولی خطرناک و آشوب است. هیچ گونه حکم قضایی برای بازداشت وجود ندارد بلکه به دستور مستقیم نخست‌وزیر صورت گرفته است. هیچ مسئولی قبل از الکاظمی جرئت نداشته گروه‌های مقاومت عراق را هدف قرار دهد. بهتر است نخست‌وزیر وارد هیچ گونه درگیری با حشد الشعبی نشود چراکه حشد شعبی نماینده مردم است.

وی تأکید کرد: اگر آمریکایی‌ها با روش‌های مسالمت‌آمیز از عراق خارج نشوند هیچ کسی نمی‌تواند اعضای مقاومت را از جنگ با آن‌ها بازدارد. هیچ گروهی از گروه‌های مقاومت وجود ندارد که نهادهای دولتی عراق را در منطقه سبز بغداد هدف قرار دهد. عملیات‌های اخیر مقرهای نیروها و سفارت آمریکا در عراق را هدف قرار داد. دولت الکاظمی یک دولت موقت است که هدف آن برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام است.

خزعلی گفت: تلاش‌هایی از سوی طرف‌های خارجی برای ضربه زدن به حشد شعبی وجود دارد. بیانیه عملیات مشترک درباره یورش به مقر حشد شعبی را آمریکایی‌ها نوشته‌اند. عملیات مشترک زمانی که سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، معاون رئیس حشد الشعبی در حمله آمریکا ترور شدند چنین بیانیه‌ای نداد.

وی افزود: ارتش ترکیه جمعه عملیات هلی برن در کردستان عراق انجام داد و دولت هیچ اقدامی اتخاذ نکرد. پرواز دائمی هواپیماهای آمریکایی در عراق باعث نشده دولت اقدامی انجام دهد. ابقای نیروهای آمریکایی در عراق اشغال محسوب می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: