کد خبر: 3908535
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

سه مؤسسه از نوزدهمین جلسه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موافقت اصولی دریافت کردند.

به گزارش ایکنا، چهارمین جلسه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت در سال ۹۹ و نوزدهمین جلسه از سلسله جلسات این هیئت با حضور عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجج اسلام محمدعلی خسروی، سیدمصطفی حسینی، اصغر امیرنیا، عباس سلیمی، محمدعلی خواجه‌پیری، مهدی محمدی و حمیدرضا شیخ‌ویسی، صبح امروز، 14 تیرماه برگزار شد.

بنابر گفته حمیدرضا شیخ‌ویسی، معاون رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت معاونت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی «طی این جلسه، سه مؤسسه با نام‌های شهیدرضا سرگزی از استان گلستان شهرستان گنبدکاووس با موضوع فعالیت آموزش عمومی و تبلیغ و ترویج، مؤسسه آیه‌های انتظار از استان سمنان، شهرستان شاهرود با موضوع آموزش عمومی و تبلیغ و ترویج و مؤسسه اطهر دشتی از استان بوشهر شهرستان خورموج با آموزشی عمومی قرآن کریم، موافقت اصولی دریافت کردند».

از دیگر خروجی‌های این جلسه می‌توان به بازگرداندن و عودت سه پرونده متقاضی تأسیس مؤسسه به دلیل نقص مدارک و عدم شفافیت در ثبت اطلاعات به استان‌های خراسان‌های رضوی(دو مؤسسه متقاضی) و مرکزی(یک مؤسسه متقاضی) اشاره کرد.

شیخ‌ویسی اظهار کرد: به دلیل ویروس کرونا و شرایط پیش آمده، تعداد پرونده‌های متقاضی تأسیس مؤسسه کم شده و از سوی دیگر این اوضاع و احوال در سطح فعالیت‌های مؤسسات نیز تأثیرگذار بوده است.

یادآور می‌شود، بیستمین جلسه هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت، 28 تیرماه تشکیل می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: