کد خبر: 3908605
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
اولین جشنواره مجازی قرآن کریم استان گلستان با ارسال دو هزار و 118 اثر و پاسخ به دبیرخانه این جشنواره، با اعلام اسامی نفرات برگزیده هر بخش به کار خود پایان داد.
سید‌مصطفی حسینی واعظ، رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان، 14 تیرماه در گفت‌و‌گو با خبرنگار افتخاری ایکنا با بیان اینکه اولین جشنواره مجازی قرآن کریم استان گلستان با ارسال دو هزار و 118 اثر و پاسخ به دبیرخانه این جشنواره، با اعلام اسامی نفرات برگزیده هر بخش روز گذشته به کار خود پایان داد، گفت: به لطف خداوند متعال از ابتدای ماه رمضان امسال اولین جشنواره مجازی قرآن کریم کار خود را به همت جبهه فعالان قرآنی و اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های مردمی، فرهنگی قرآن و عترت(ع) گلستان و با حمایت و همکاری اداره‌کل تبلیغات اسلامی این استان آغاز کرد و در روز گذشته با اعلام اسامی برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره به کار خود پایان داد.

وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت گسترش فعالیت‌های قرآن و عترت در بستر فضای مجازی این جشنواره راه‌اندازی شد تا در آموزش مجازی قرآن، اخبار و رویدادهای قرآنی، جشنواره‌ها، مسابقه و سرگرمی، معرفی آثار قرآنی، اجرای پویش‌های قرآنی، تلاوت قاریان ممتاز، معرفی استعدادها و ظرفیت‌ها و... مؤثر باشد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به استقبال خوب و ارسال دو هزار و 118 اثر و پاسخ به دبیرخانه این جشنواره، ادامه داد: اولین جشنواره مجازی قرآن کریم در 12 بخش از جمله بخش‌های تلاوت تحقیق (30 اثر)، ایده‌های نوین قرآنی (5 اثر)، تفسیر سوره مبارکه انبیاء(ع) بر مبنای نرم‌افزار حامیم (366 پاسخ)، کتاب‌خوانی (تمثیلات حجت‌الاسلام قرائتی) (405 پاسخ)، پیام قرآن (روزانه دو سؤال از یک جزء قرآن کریم) (495 پاسخ) و نهج‌البلاغه (نامه ۳۱ وصیت به امام حسن(ع) ، 486 پاسخ) و برای گروه سنی کودک و نوجوان زیر 16 سال بخش‌های اذان‌گویی (45 اثر)، تلاوت تقلیدی (52 اثر)، نقاشی کارهای خوب (69 اثر)، خوشنویسی سوره مبارکه قدر (9 اثر)، نامه‌ای به امام زمان(عج) (35 اثر) و عکس رمضان (تلاوت، نماز، سفره افطار و غیره) (121 اثر) برگزار شد.

وی افزود: در برخی بخش‌ها که نیاز به داوری بود، از جمله بخش‌های تلاوت تحقیق، تلاوت‌های تقلیدی و اذان، داوری آنها توسط قاریان ممتاز بین‌المللی قرآن کریم آقایان علیرضا رضائی و هادی اسفیدانی انجام شد و در بخش‌های نقاشی کارهای خوب، عکس رمضان، نامه‌ای به امام زمان(عج) داوری آنها توسط کانون پرورش فکری کودکان و در بخش خوشنویسی، داوری آن نیز توسط انجمن خوشنویسان انجام شد.

حسینی واعظ ادامه داد: در بخش‌های تفسیر سوره انبیاء، نهج‌البلاغه، کتابخوانی و پیام قرآن که پاسخ‌های ارسالی و صحیح بیش از نفرات ذکر شده در هر بخش بود، برای انتخاب برگزیدگان، مراسم قرعه‌کشی نیز با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان، معاون فرهنگی اداره‌کل، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی و تعدادی از مدیران بخش‌های اداره‌کل تبلیغات اسلامی گلستان انجام شد.

وی با اشاره به اعطای جوایز نقدی به ارزش 10 میلیون تومان به نفرات برتر در بخش‌های دوازده‌گانه، گفت: درست است که این جشنواره ویژه ماه مبارک رمضان بود اما این بستر در ادامه نیز در زمینه‌های آموزش مجازی قرآن کریم، اخبار و رویدادهای قرآنی، جشنواره، مسابقه و سرگرمی، معرفی آثار قرآنی (مجازی)، معرفی مراکز و چهره‌های قرآنی، اجرای پویش‌های قرآنی، تلاوت قاریان ممتاز گلستان، پرسش و پاسخ توسط اساتید ممتاز و برجسته استان و کشور، معرفی استعدادها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های قرآنی گلستان و تبادل تجربیات قرآنی و... فعالیت خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق عضویت در کانال گلستان قرآن در شبکه اجتماعی ایتا به آدرس @golestan_quran  مراجعه و یا با شماره 09196693217 تماس بگیرند.

وی اظهار کرد: در بخش تلاوت تحقیق قرآن کریم، مهدی سیاحی از اهواز، حامد خدابخشی از گنبد کاووس، یاسر رحیمی از گنبد کاووس، علیرضا بازیاری از تنگستان و بنیامین زیتونلی از گنبد کاووس به عنوان نفرات برتر شناخته شدند. همچنین ریما رضوانی از قم، حسین نوروزی از آزادشهر گلستان، اعظم غفوری از تهران، صادق امینی‌فر و سجاد مازندرانی از کردکوی گلستان از برگزیدگان بخش تفسیر سوره انبیاء هستند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان افزود: در بخش کتابخوانی(تمثیلات) امین غفوری از تهران، سعید‌رضا افشارلو از محمود‌آباد، محمدامین سرفرازی از چابهار، رها روح‌پور از تهران و سیده‌زینب میر افضلی از گرگان و در بخش نهج‌البلاغه مریم تودِشک چویی از یزد، فهیمه خادمی از نور‌آباد ممسنی شیراز، داریوش حسنی از رباط کریم تهران، مریم‌سادات صفوی از کاشان و یاسمین امیری از اهواز به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.

حسینی واعظ گفت: محمدامین رضایی از بندر کنگان، داوود سروری از شهرری، سیدامیرعلی ناصری از کرج، امیدرضا پرنلو از نسیم‌شهر تهران و حسین غلامی‌نژاد از تنگستان بوشهر از برگزیدگان بخش اذان‌گویی و محمدرضا ولی محمدی از گمیشان گلستان، سیدامیرعلی ناصری از کرج، مصطفی دهقان از فردوس خراسان جنوبی از برگزیدگان تلاوت تقلیدی (سبک استاد عبدالباسط) هستند.

وی ادامه داد: در بخش تلاوت تقلیدی (سبک استاد منشاوی) محمدامین رضایی از بندر کنگان بوشهر، عبدالبصیر آغشته از گنبد کاووس، علی مهربان از مینودشت گلستان به عنوان نفرات برتر معرفی شدند. همچنین عمران قورچایی از گنبد کاووس و  حمید عظیمی از اسلامشهر تهران از برترین‌های بخش تلاوت تقلیدی (سبک استاد مصطفی اسماعیل) هستند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی گلستان اظهار کرد: در بخش خوشنویسی سوره قدر، فاطمه سادات حسینی از آزادشهر گلستان، زهرا نوری از مینودشت گلستان و حوا ترانقی از کلاله گلستان، در بخش عکس رمضان،  هلن آقا محمدحسین یزدی از علی‌آباد کتول، رئوف خرمالی از بندر ترکمن و بشرا سمیعی پاقلعه از گرگان، در نقاشی کارهای خوب، محمدمهدی محمودی از آزادشهر، زهرا جامی از کلاله و یاسین حدادی از گنبد کاووس و در بخش نامه به امام زمان (عج)، هادیه زایدی از گمیشان، هنگامه کلاته عربی از کردکوی و فائزه بطیاری از گرگان به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

حسینی واعظ گفت: محمد عیسی اکبری از مشهد، محمد امیری از اهواز، علی مهربان از مینودشت، غلامرضا اسدی از تهران، داریوش حسنی از رباط کریم، طیبه سنجه وینی از مینودشت، مهری‌سادات حسینی از گرگان، هرمز عینی از تهران، سارا نقدی از تهران، محمود مجیدی از درچه اصفهان، وحید کیا احمدی از گرگان، علی رحیمی از تهران، حمیدرضا محمدپور از تهران، ابوالفضل رازانی از درود لرستان، ذبیح‌الله طهماسبی نوا از کردکوی،  سهیلا حسین‌زاده از گرگان، فاطمه زهرا علمی از گرگان، خاطره نصرالهی از تهران، فاطمه ریاحی از بندر گز، زکیه شاکری از گرگان، کریم حیدری از گُتوَند، زهرا زمانی هاشم‌آباد از گرگان، رامین سادلجی از کرج، خدیجه بوجاری از سمنان، روح‌انگیز صمدی از تهران، مرضیه سنجه وینی از مینودشت، بی بی فاطمه بکائیان از گرگان، اعظم‌السادات مرتضوی از گالیکش و محبوبه رجبلو از رامیان از برگزیدگان بخش پیام قرآن (مسابقه روزانه) هستند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: