کد خبر: 3913191
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
سید متولی عبدالعال از قاریان درگذشته مصر قرائت‌های زیبایی از خود به یادگار گذاشته که یکی از آن‌ها تلاوت یک نفس آیاتی از سوره نازعات است.

به گزارش ایکنا؛ سید متولی عبدالعال در این تلاوت مجلسی بسیار قدیمی آیات 26 و 27 سوره نازعات: «إِنَّ فِي ذَلِكَ لَعِبْرَةً لِمَنْ يَخْشَى، أَأَنْتُمْ أَشَدُّ خَلْقًا أَمِ السَّمَاءُ بَنَاهَا: در حقيقت براى هر كس كه [از خدا] بترسد در اين [ماجرا] عبرتى است، آيا آفرينش شما دشوارتر است‏ يا آسمانى كه [او] آن را برپا كرده است» را یک نفس (پر نفس) قرائت کرده است.

متولی عبدالعال متولد 26 آوریل 1947 میلادی در روستای فدادنه از توابع شهر «فاقوس» استان شرقیه مصر بود، او در خانواده‌ای کشاورز به دنیا آمد و پدرش پس از چهار دختر از خدا خواست پسری به او عطا کند تا پس از پدر پناه و حامی خواهرانش باشد، خدا دعایش را مستجاب کرد و متولی را به او داد.

پدر این قاری مصری در پنج سالگی او را نزد پیرزنی به نام «مریم السید رزیق» برد تا قرآن به او یاد دهد، متولی در کودکی با قرآن مأنوس بود و زمانی هم متولی به مدرسه رفت، از قرآن جدا نشد و در 12 سالگی کلام وحی را حفظ کرد.

متولی عبدالعال تلاوت‌های زیادی در ایران، لبنان، سوریه، آفریقای جنوبی، هند و آمریکا داشت، او در ۱۶ جولای ۲۰۱۵ برابر با ۲۵ تیرماه ۱۳۹۴ در ۶۸ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: