کد خبر: 3922356
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
آذری‌جهرمی:

سایت‌های شرط‌بندی باید تعطیل شوند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با بیان اینکه قمار اقتصاد ناسالمی است، گفت: قمار، عده‌ای را فربه و بسیاری را بیچاره می‌کند، تبلیغ قمار اشکال دارد و سایت‌های شرط‌بندی باید تعطیل شوند.

به گزارش ایکنا، محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در یک گفت‌وگوی مجازی به سؤالات کاربران اینستاگرام پاسخ داد. در بخشی از سؤالات کاربران درباره تبلیغات در فضای مجازی و این که چه کسی متولی آن است، پرسش کردند.
 
وزیر ارتباطات در پاسخ به این سؤال گفت: مقوله تبلیغات چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی زیر نظر وزارت ارشاد است.

وی درباره تبلیغ سایت‌های شرط‌بندی افزود: قمار اقتصاد ناسالمی است و از دید شرعی حرام است. عده‌ای را فربه و بسیاری را بیچاره می‌کند. تبلیغ قمار هم حتماً اشکال دارد و باید تعطیل شود.
 
وزیر ارتباطات با بیان اینکه اینترنت همیشه بستر اصلی گلایه‌های کاربران فضای مجازی از وزیر ارتباطات و معاونان اوست، درباره کم‌فروشی اینترنت از سوی اپراتور‌ها، گفت: اگر آن طور که می‌گویید سرویس ۱۶مگابیتی بخرید و کمتر از آن تحویل شما دهند، یعنی کم‌فروشی کرده‌اند، شکایت خودتان را در ۱۹۵ ثبت کنید تا همکارانم آن را پیگیری کنند.

جهرمی با تأکید بر اینکه گزارشی درباره کم‌فروشی اپراتور‌ها دریافت نکرده‌ایم، افزود: مدتی قبل تخلفاتی رخ داد که رفع شد. اما انصافاً به تازگی به کم‌فروشی سازماندهی شده در این دو اپراتور نرسیده‌ایم. اگر شواهدی دارید به ما در ۱۹۵ منعکس کنید.

وی افزود: استفاده از اینترنت زیاد شده است و به همین دلیل بسته‌های شما بیش از زمان مشابه در گذشته به پایان می‌رسد. پیشنهادم این است که شب‌ها که در منزل هستید از اینترنت خانگی استفاده کنید تا هزینه‌ها متعادل‌تر شود.

جهرمی در خصوص لزوم بستن صفحات مستهجن در فضای اینستاگرام بیان کرد: بسیاری از نرم افزار‌ها با استفاده از رمزنگاری، امکان پایش صفحات را برای اپراتور‌ها غیر ممکن می‌کنند. البته تصور می‌کنم که دستگاه‌های مسئول در برخورد با ناهنجاری‌های اخلاقی در فضای مجازی، امکان شناسایی، تذکر یا برخورد با عوامل انتظار مطالب مستهجن در فضای مجازی را دارند. برخی شبکه‌ها هم قابلیت دریافت گزارش‌های مردمی و پالایش مطالب مستهجن را فراهم کرده‌اند.

وزیر ارتباطات درباره صفحاتی که بدون دلیل، فیلتر شده‌اند اظهار کرد: اگر شکایتی در زمینه فیلتر سایت‌ها دارید، باید آن را در سایت دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، مستقر در دادستانی کل کشور ثبت کنید؛ نشانی سایت internet.ir است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha