کد خبر: 3923085
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۰
شرحی از بینهایت / 4
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدوحید کاشانی، نماینده جامعة المصطفی(ص) العالمیه در ترکیه گفت: امام حسین(ع) از زمان حرکت به سمت کربلا در خطبه‌های متعددی هدف از قیام خود علیه نظام حاکم را برای اصحاب و سپاه دشمن تشریح و مهمترین علت این قیام را احیای حکومت توحیدی اعلام کردند.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدوحید کاشانی، نماینده جامعة المصطفی(ص) العالمیه در ترکیه در بخش چهارم  سلسله درس‌گفتارهای «شرحی از بی‌نهایت» گفت: اباعبدالله(ع) در خطبه‌های متعددی که از زمان حرکت به سمت کربلا ایراد کردند، علت قیام خود را بیان کردند.

وی افزود: ایشان هدف اصلی قیام خود یعنی احیای اوامر خداوند و حاکمیت حکومت توحیدی را بارها در خطبه‌های خود تأکید کرده‌اند.

در خطبه‌ای که امام(ع) خطاب به سپاه حربن یزید ریاحی ایراد کردند، عوامل قیام خود را اینگونه بیان کردند: «ای مردم آگاه باشید نظام بنی‌امیه می‌خواهد من را به اطاعت از شیطان و خروج از اطاعت خداوند وادار کند. آنها بر روی زمین فساد کردند؛ حدود الهی را تعطیل کردند؛ بیت‌المال را غصب کردند؛ حرام خدا را حلال و حلال خدا را حرام کردند. امام حسین(ع) تأکید کردند: کسی سزاوارتر از من برای تغییر این نظام طاغوتی وجود ندارد».

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: