کد خبر: 3929618
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
مراسم عزاداری شام غریبان رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در تکیه شهید روح‌الامینی شهرستان کوهبنان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، مراسم عزاداری شام غریبان رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) با همکاری هیئت بنی الزهرا(س) و پایگاه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی(ع) با حضور جمعی از علما و روحانیون، فرماندهان نظامی، بسیجیان، خادمیاران رضوی و اقشار مختلف مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تکیه شهید روح‌الامینی شهرستان کوهبنان برگزار شد.

حجت‌الاسلام مرتضی جعفری، امام جمعه کوهبنان در این مراسم طی سخنانی با استناد به کلام نورانی امام حسن مجتبی(ع) خطاب به جناده، بیان کرد: باید آماده سفر آخرت باشیم در حالی که این سفر مقدماتی دارد و به زاد و توشه نیاز دارد. در سفر آخرت از انجام واجبات، ترک محرمات و مکروهات، حلال و حرام از ما سؤال می‌شود، در حالی که مهمترین واجب نماز است که همراهی خوب برای نجات و سعادت ماست.

وی با بیان اینکه شیطان و زرق و برق دنیا همواره به دنبال فریب انسان هستند تا مانع رکوع و سجود انسان شوند و باید بیشتر مراقب باشیم، افزود: با پرداخت خمس و زکات زندگی انسان پاک و با برکت‌ می‌شود در حالی که این عمل ذخیره‌ای برای آخرت انسان است و اموال انسان را حفظ می‌کند.

امام جمعه کوهبنان تصریح کرد: رزمایش مواسات و همدلی از جمله اقدامات ارزشمندی بود که به تبعیت از فرمایشات مقام‌ معظم رهبری از نیمه شعبان اجرایی شد و همچنان توسط قشرهای مختلف ادامه دارد؛ کار ارزشمندی که امام حسن مجتبی(ع) همواره در زندگی انجام می‌دادند.

وی با استناد به کلام امام‌ رضا(ع)، گفت: نماز مقرون به زکات و شکر خدا مقرون به شکر والدین است، البته انسان با خدمت و احترام به والدین به مقام‌های والایی در دنیا و آخرت می‌رسد. انسان همواره باید صله رحم‌ را به جا بیاورد کار ارزشمندی که مورد تأکید ائمه اطهار(ع) بود.

نامجو کوهبنانی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: