کد خبر: 3936935
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
پانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی در استان مازندران، با استقبال خوب مردمی، راه‎یافتگان به مرحله کشوری خود را شناخت.

به گزارش ایکنا، پانزدهمین دوره جشنواره سراسری تلاوت‌های مجلسی در شرایطی مراحل نهایی خود را می‌گذراند که ایران و دیگر کشورهای جهان، درگیر کرونا هستند و طی یک سال گذشته، زندگی بشریت را دستخوش تغییرات کرده است.

اما مجمع قرآنی حسینیه صاحب‌الزمانی تهران، با توجه به شرایط موجود، با سیاست‌گذاری‌های جدید، جشنواره پانزدهم را در قالب مختلف که بیشتر آن در  فضای مجازی و در بستر وب بود، برگزار کرد.

ستادهای استانی این جشنواره، با توجه به امکانات، زمان، تعداد مخاطبان و وضعیت اعلام شده از سوی ستاد مقابله با بیماری کرونا، مرحله اول جشنواره را در سطح استان‌ها به شکل حضوری و غیر حضوری همراه با تمهیدات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کرد. در شهرهایی که وضعیت قرمز بود، از ظرفیت فضای مجازی و نیز پلتفرم‌های مختلف استفاده شد.

صفا رنجبر، دبیر اجرایی جشنواره تلاوت‌های مجلسی استان مازندران در گفت‌وگو با ایکنا با اشاره به روند اجرایی این جشنواره گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی، این دوره از جشنواره با همکاری صدا و سیمای استان مازندران به‌صورت غیرحضوری مستمعین و با پخش زنده به مدت یک ساعت و نیم از سیمای شبکه مازندران انجام پذیرفت و پس از اتمام برنامه که با تلاوت زیبای ۱۰ قاری منتخب از سراسر مازندران همراه بود، آرای مردمی به شماره پیامکی اعلام شده از سوی دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
 
مدیرعامل مؤسسه قرآنی گنجینه نور ضمن تقدیر ویژه از مردم فهیم و قرآن دوست مازندران برای مشارکت و همراهی در انتخاب قاریان برتر، بیان کرد: استقبال بالا و کم‌نظیر مازندرانی‌ها از جشنواره در اعلام نظرات خود نسبت به انتخاب برترین قاری مجلسی‌خوان استان در سال ۹۹، نشان از علاقه مردم به این کتاب شریف الهی دارد و با توجه به جایگاه ممتاز فعالیت‌های قرآنی مازندران در سطح کشور، انتظار می‌رود، مسئولان امر توجه بیشتری به این حوزه مهم فرهنگی چه در بخش مردمی و چه در بخش حمایتی اعم از فعالان و مراکز قرآنی در سطح استان داشته باشند.
استقبال بی‌نظیر مازندرانی‌ها از پانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی
 
رنجبر با اشاره به مشارکت ۵۲۳۸ نفر در رأی‌گیری پیامکی این دوره از رقابت‌ها تصریح کرد: از میان مجموع آراء دریافتی در بخش داوری مردمی جشنواره، تعداد ۴۶۵۹ آراء صحیح مأخوذه توسط پنج تیم مجزا شمارش شد و از آنجا که هر فرد ملزم به انتخاب پنج نفر از قاریان بوده است، زمان شمارش آرا قدری به طول انجامید و در نهایت آراء به دست آمده با آراء کمیته فنی ۹ نفره داوران، تجمیع و نفرات برگزیده جشنواره انتخاب شدند.
 
محمد طا‌هایی از شهرستان آمل و عادل تقی‌پور از شهرستان محمودآباد به‌عنوان نفرات اول و دوم جشنواره به عنوان نمایندگان مازندران به مرحله کشوری این دوره از رقابت‌ها راه یافتند و پارسا انگشتان از شهرستان ساری و محمد هاشمی از شهرستان جویبار، مشترکاً حائز رتبه سوم جشنواره تلاوت‌های مجلسی مازندران شدند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: