کد خبر: 3937202
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
راه‌اندازی مدرسه مجازی قرآن و استفاده از سرور اختصاصی برای آموزش‌های قرآنی بخشی از فعالیت‌هایی است که مؤسسه مهد قرآن کریم اصفهان با شیوع کرونا انجام داده است.

حسین خاکسار هرندی، مدیرعامل مؤسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان در گفت‌وگو با ایکنا، بیان کرد: این مؤسسه در سال 1372 در اصفهان دایر شد و در سال 1385 نیز به ثبت رسمی رسید و از آن سال تاکنون فعالیت دارد.

وی افزود: در ابتدا فعالیت مؤسسه با حفظ قرآن آغاز شد و هم‌اکنون بیشتر مربیان و اساتید حفظ استان اصفهان، از تربیت‌شدگان مهد قرآن هستند، چون هنوز مؤسساتی مانند جامعة‌القرآن و جاهای دیگر نیز ایجاد نشده بودند. در کنار حفظ رشته‌های دیگر نیز مانند مفاهیم، روخوانی، روان‌خوانی، تفسیر، تجوید و فنون قرائت راه‌اندازی شدند.

خاکسار هرندی اظهار کرد: رفته رفته بر تعداد شعبات مؤسسه نیز افزوده شد و علاوه بر اصفهان، شهرهای اطراف نیز به این حرکت پیوستند. در حال حاضر در 20 شهرستان از مجموع 24 شهرستان اصفهان شعبه داریم. تقریباً گسترده‌ترین کار قرآنی در اصفهان از لحاظ پراکندگی مناطق و تعداد شعبات و همچنین تنوع فعالیت، مربوط به مهد قرآن کریم است که سازمان‌های متولی امور قرآنی نیز این ادعا را تأیید می‌کنند.

تنها مؤسسه‌ای که دانشگاهی با رویکرد قرآنی تأسیس کرده است

وی ادامه داد: مهد کودک‌های قرآنی و مدارس تخصصی حفظ قرآن همراه با تحصیل نیز راه‌اندازی شدند. در مجموع، مهد قرآن بیش از 20 فعالیت دارد و تنها مؤسسه قرآنی کشور هستیم که دانشگاه علمی ـ کاربردی با رویکرد قرآنی تأسیس کرده است. مرکز مشاوره روانشناسی و روانشناختی مذهبی، آموزش زبان عربی و ... از فعالیت‌های دیگر این مؤسسه هست.

خاکسار هرندی با بیان اینکه در اصفهان نزدیک 2 هزار و در استان 10 هزار نفر تحت پوشش داریم، گفت: پیش از شیوع کرونا عمدتاً به صورت حضوری فعالیت داشتیم، اما بعد از شیوع بیماری، کلاس‌های حفظ قرآن، مفاهیم، تجوید و ... بسته به انتخاب قرآن‌آموزان و مخاطبانمان، حضوری، مجازی و ترکیبی برگزار می‌شوند. آموزش‌های مجازی از فضای اسکای‌روم و با سرور اختصاصی مؤسسه پوشش داده می‌شود.  

وی با بیان اینکه در تعداد قرآن‌آموزان نسبت به قبل ریزش داشته‌ایم، اظهار کرد: برخی خانواده‌ها درباره حضور فرزندان ملاحظات خاصی دارند؛ بحث کار در فضای مجازی نیز در حال جا افتادن است و بسیاری از افرادی که بر این فضا مسلط نبودند، به سطحی از مهارت دست پیدا کرده‌اند.

مدیر مؤسسه مهد قرآن کریم اصفهان به مدرسه مجازی قرآن اشاره کرد و گفت: کارهای آموزشی را از این طریق پیش می‌بریم و امیدواریم با پذیرش قرآن‌آموزان جدید، آن را گسترش دهیم. غیر از مدرسه مجازی که سایت جداگانه‌ای دارد که فعلاً آفلاین است، مابقی آموزش‌ها از طریق اسکای‌روم عملیاتی می‌شوند و در کل رویکردمان بیشتر بر حفظ و مفاهیم قرآن است.  

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: