کد خبر: 3937385
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
نوزدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان همزمان با ایام دهه فجر در مرحله منطقه‌ای و شهرستانی برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا، نوزدهمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان به منظور انس بیشتر فرهنگیان با مفاهیم قرآن، نهج‌البلاغه و احکام، جذب حداکثری و مشارکت در توسعه معارف قرآن، عترت و فرهنگ نماز و تشویق و ترغیب فرهنگیان مستعد به فراگیری آموزه‌های مذهبی و دینی و شناسایی قاریان و حافظان در میان فرهنگیان به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

این مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ 10 جزء قرآن، نهج‌البلاغه، نماز و الگوی برتر تدریس احکام نماز با تبلیغ و اطلاع‌رسانی، ساماندهی و جریان‌سازی در مدارس طی آبان‌ و آذر انجام می‌شود. همچنین این مسابقات طی برنامه‌ریزی انجام شده در مرحله منطقه‌ای و استانی طی ایام دهه فجر انجام می‌شود. نتایج مرحله استانی در هفته معلم اعلام خواهد شد که از برگزیدگان نیز طی این هفته تجلیل خواهد شد. مرحله کشوری نیز در تابستان سال 1400 خواهد بود.

براساس آئین‌نامه، نیروهایی مجاز به شرکت در مرحله کشوری مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان هستند که جزو کارکنان شاغل قراردادی، پیمانی و رسمی باشند. همچنین شیوه‌نامه این مسابقات در پایگاه اینترنتی اداره‌کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش به نشانی www.serat.pt.medu.ir مراجعه کنند.

محتوای رشته قرائت تمامی قرآن کریم و محتوای رشته حفظ 10 جزء، به صورت پیوسته از ابتدا و یا پایان قرآن است که از هر شرکت‌کننده دو سؤال 8 تا 15 سطری پرسیده می‌شود.

فرهنگیان علاقه‌مند برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به کانال mosabeghatfarhangianmedu@ در اپلیکیشن شاد مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: