کد خبر: 3949984
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۷
براساس اعلام اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروی مسلح، اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه حافظ حداقل یک جزء و دارندگان رتبه‌های اول تا دهم مسابقات قرآنی نیروهای مسلح و در سطح یگانی، استانی و نیرویی، مشمول بخشش خواهد شد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از مرکز ارتباط و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروی مسلح طی اطلاعیه‌ای ضوابط بخشش اضافه خدمت سنواتی کارکنان وظیفه در نیروهای مسلح را اعلام کرد.

در این اطلاعیه با اشاره به تبصره 1 ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، آمده است: مشمولین غایبی که به خدمت سربازی اعزام می‌شوند، در صورتی که در هنگام خدمت، حسن اخلاق و رفتار و جدیت در انجام وظیفه از خودشان نشان دهند، یا در مناطق جنگی، امنیتی و عملیاتی ابراز شجاعت و فداکاری کنند، به طوری که مراتب، مورد گواهی فرماندهان و مسئولان جایگاه‌های سرتیپی و بالاتر باشد، تمام یا بخشی از مدت اضافه وظیفه و شرایط خاص، طی دستور‌العملی به تمامی سازمان‌های نیروهای مسلح ابلاغ شده و کارکنان وظیفه دارای اضافه خدمت سنواتی 3 یا 6 ماه می‌توانند با مراجعه به نیروی انسانی یگان‌ها از نحوه برخورداری از مقررات بخشش، آگاه شوند.

در ادامه این اطلاعیه، برخی از مصادیقی که واجد شرایط بخشش حین خدمت است، به شرح ذیل بیان شده است:

  1. خدمت کارکنان وظیفه چه بومی و یا غیر بومی در منطقه امنیتی درگیر با حداقل 6 ماه خدمت به صورت پیوسته و یا 8 ماه به طور متناوب و کارکنان وظیفه غیر بومی در منطقه امنیتی غیر درگیر و عملیاتی با حداقل 10 ماه خدمت و کارکنان وظیفه غیر بومی در منطقه محروم و بد آب و هوا با حداقل 12 ماه خدمت در منطقه.
  2. خدمت در مشاغل سخت و زیان آور مانند امور حفاظت فیزیکی، دژبانی، رانندگی در مناطق کم برخوردار و ...
  3. کارکنان وظیفه شاغل در مناطق عادی که حداقل یک سال در یگان پاسداری خدمت کرده باشند.
  4. کارکنان وظیفه‌ای که به واسطه شغل، عموماً در معرض شرایط جوی سرما و گرما و یا به اصطلاح در محیط خارج از ساختمان‌ها خدمت کرده باشند.
  5. افرادی که دارای شرایط خاص می‌باشند (مانند کارکنان وظیفه یتیم، فرزند ایثارگران، کارکنان وظیفه متأهل، فوت اعضای درجه یک خانواده در طول خدمت، کارکنان وظیفه تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی).
  6. حُسن نگهداری اموال سازمانی که در اختیار کارکنان وظیفه مانند رانندگان و .. قرار دارد.
  7. کارکنان وظیفه‌ای که درعین رعایت نظم و انضباط، قبل از خدمت و یا در حین خدمت موفق به ثبت ابتکار منجر به تولید محصول، مقاله علمی مهم و معتبر ... شده باشند.
  8. کارکنان وظیفه حافظ حداقل یک جزء قرآن.
  9. سرباز نمونه در جشنواره‌های سازمانی مانند جشنواره حضرت علی اکبر(ع) ، گرامیداشت روز سرباز برتر دوره‌های آموزش(رزم مقدماتی، تخصصی، مهارت آموزی و ...).
  10. نفرات اول تا دهم مسابقات فرهنگی، ورزشی، علوم قرآنی و علمی ... که در سطح سازمان‌های نیروی مسلح برگزار می‌شود و نفرات اول تا سوم مسابقات فرهنگی، ورزشی، علوم قرآنی و علمی ... در سطح یگانی، استانی و نیرویی شده باشند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: