کد خبر: 3950173
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
حجت‌الاسلام احمدی:
عضو فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی درباره مشکلات مالیاتی مؤسسات قرآنی گفت: در مشکلات به وجود آمده مجلس انقلابی باید در کنار مؤسسات قرآنی قرار داشته باشد.

به گزارش ایکنا، نشستی در خصوص کمک به مؤسسات قرآنی استان بوشهر روز گذشته، هفتم بهمن‌ماه با حضور حجت‌الاسلام موسی احمدی، نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، عضو فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون انرژی مجلس و معاون این کمیسیون و ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی این استان در دفتر اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی بوشهر برگزار شد.

حوزه انتخابیه جنوب استان بوشهر متشکل از چهار شهرستان دیر، کنگان، جم و عسلویه است. در جنوب استان بوشهر، 92 مؤسسه، مرکز و خانه قرآن شهری و روستایی وجود دارد که به منظور بررسی مشکلات مبتلا به مؤسسات قرآنی حوزه انتخابیه جنوب استان، این نشست برگزار شد.

حجت‌الاسلام احمدی درباره مشکلات مالیات مؤسسات قرآنی اظهار کرد: اعلام آمادگی می‌کنم که در کمیسیون‌های تخصصی مجلس هر گونه کمکی که نیاز باشد در حمایت از مؤسسات قرآنی انجام دهم. در خصوص ردیف مستقل بودجه یا کمک از طریق بودجه سالانه مجلس شورای اسلامی به اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی کشور نیز اعلام آمادگی و از پیشنهادات در این زمینه استقبال می‌کنم.

وی با بیان اینکه فعالیت مؤسسات قرآنی، کار مقدسی است، ادامه داد: ما نیز آستین همت را بالا می‌زنیم و در مشکلات به وجود آمده مجلس انقلابی باید در کنار مؤسسات قرآنی قرار داشته باشد. از ظرفیت کمیسیون انرژی و وزارت نفت در مناطق نفت‌خیز، گازخیز و پتروشیمی‌دار سراسر ایران برای کمک به مؤسسات بهره خواهم گرفت. هر گونه کمک و مساعدتی را در مورد فعالیت‌های قرآنی با قدرت انجام خواهیم داد.

در ادامه ابراهیم مرادی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآنی استان بوشهر به بیان درخواست‌هایی پرداخت که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری سالانه همایش تجلیل و تکریم از فعالان و پیشکسوتان قرآنی چهار شهرستان جنوبی استان بوشهر، تجلیل از مؤسسات قرآنی برتر، کمک به مؤسسات پیرامونی و همچنین کمک به مؤسسات قرآنی به لحاظ خساراتی که کرونا به آن‌ها وارد ساخته و تعطیل شده‌اند، اشاره کرد.

وی همچنین گفت: زیبنده نظام اسلامی نیست که جمعی از جامعه قرآنی که به صورت داوطلبانه و مردمی در قالب تشکیل مؤسسات قرآنی در حال انجام وظیفه قرآنی هستند، اینطور مشکلات آیین‌نامه‌ای مالیاتی داشته باشند.

بنابر این گزارش، عضو فراکسیون قرآن و عترت مجلس با اشاره به مشکلات امور مالیاتی که دامنگیر مؤسسات قرآنی شده است، بیان کرد: در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی پیگیری و همکاری خواهم کرد تا معضل آیین‌نامه‌ای برطرف شود.

نماینده مردم جنوب استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه مؤسسات قرآنی طبق قانون، سالیان متمادی است که معاف از پرداخت مالیات هستند، ولی تکمیل فرآیند تکالیف مالیاتی جهت معافیت برای آن‌ها هم هزینه دارد و هم وقت‌گیر است که نباید اینگونه باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: