کد خبر: 3955245
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
مجموعه وبینارهایی با موضوع «حضرت مریم(س)؛ پل دوستی بین اسلام و مسیحیت» از سوی نهادهای کاتولیک و مرکز اسلامی رم ایتالیا برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا به نقل از لایف سایت‌نیوز، مجموعه وبینارهایی با عنوان «مریم، الگویی برای ایمان و زندگی برای مسیحیت و اسلام» با هدف معرفی حضرت مریم(س) به عنوان پلی بین آیین کاتولیک و اسلام برگزار می‌شود.

این وبینارها از سوی آکادمی پاپی ماریانا (Pontificia Academia Mariana Internationalis) و مرکز اسلامی رم ایتالیا برگزار می‌شود. همچنین دانشگاه پاپی فرانسیسکن رم، کمیسیون بین‌المللی اسلامی ـ مسیحی ماریان و مسجد و مرکز فرهنگی اسلامی رم ایتالیا در برگزاری این وبینارها همکاری دارند.

این مجموعه شامل 10 وبینار هفتگی است که در آن جمعی از سخنرانان کاتولیک و مسلمان سخنرانی می‌کنند. در این وبینارها موضوعاتی مانند مریم(س)، الگوی زن با ایمان، پاکدامنی، مهمان‌نوازی و عدم خشونت، روزه‌داری و توبه، برادری و شهروندی بررسی خواهد شد.

پدر جیان متیو روجیو(Gian Matteo Roggio)، سازمان‌دهنده این وبینارها با اشاره به سند برادری پاپ و الازهر، اظهار کرد: این وبینارها در جهت مشارکت فعال آزاد، آگاهانه و گشودن فضای همبستگی بین پیروان دو دین اسلام و مسیحیت برگزار می‌شود. 

روجیو افزود: نخستین وبینار از این مجموعه، 18 فوریه(30 بهمن) برگزار شد و در ماه رمضان با بررسی آیات 22 تا 26 سوره مریم(س) در  سالن کنفرانس مسجد جامع رم به پایان خواهد رسید.

هفته‌نامه ایتالیایی Famiglia Christiana این رویداد را در پرتو بیانیه ابوظبی دانسته و مقاله‌ای با عکسی از پاپ فرانسیس به همراه احمد الطیب، امام الازهر در حال امضای بیانیه برادری در قاهره را منتشر کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: