کد خبر: 3955885
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۳، به مناسبت میلاد باسعادت حضرت امیرالمومنین(ع) ویژه‌برنامه «نیابت عاشقانه» را در بهشت زهرا(س) برگزار خواهد کرد.

«نیابت عاشقانه» در کنار مزار پدران و مادران شهدابه گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای امید؛ پروانه دوستی، رئیس فرهنگسرای امید از برگزاری ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «نیابت عاشقانه» خبر داد و گفت: مادران و پدران شهدا در نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تا به امروز شاهدانی بی‌ادعا هستند که با الهام گرفتن از مکتب حضرت زهرا(س) و دخترش حضرت زینب(س) با خدا معامله کرده و فرزندانشان را در راه حق و حقیقت راهی جبهه‌های نبرد با کفر کردند، چنین مادرانی مقام و جایگاهی ارزشمند نزد خدا دارند.

وی افزود: مادران شهدای زیادی در کشور هستند که نه تنها یک یا چند فرزند آنها برای دفاع از انقلاب و کشور راهی جبهه‌ها شده‌اند، بلکه همسر آن‌ها نیز در این مسیر همراه فرزندان خود برای دفاع از ناموس این کشور از جان خود گذشته‌اند. به همین منظور مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۳ با هدف تکریم از والدین شهدای گرانقدر، بناست در آستانه فرا رسیدن میلاد مولد کعبه حضرت علی(ع) و روز پدر، به نیابت از شهدای والامقام با غبارروبی مزار پدران و مادرانشان، ضمن زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان، از فداکاری‌ها و صبوری‌های بی‌نظیر این بزرگواران یاد کرده و از ایشان قدردانی کند.

رئیس فرهنگسرای امید در ادامه گفت: در دوران دفاع مقدس، این مادران و پدران فداکار، صبور و شجاع بودند که عزیزترین ثمره زندگی خود را برای دفاع از عزت و اقتدار جمهوری اسلامی به جبهه‌های جنگ فرستادند و اگر امروز در کشور امنیت و آرامش داریم، به دلیل وجود پدران و مادرانی فداکار بوده است. والدین شهدا جزء گنجینه‌های کمیاب و ارزشی انقلاب اسلامی هستند که وظیفه تک تک ما تکریم از جایگاه آنهاست.

وی بیان کرد: در برنامه «نیابت عاشقانه» که به همت رحیم نادری اجرا خواهد شد، گروه کر سالمندان فرهنگسرای امید به سرپرستی شاهرخ شیردوست دو قطعه زیبا و به یاد ماندنی مهربونی و هم عهدی با شهدا را اجرا خواهند کرد. همچنین صادقی از خوانندگان نام‌آشنای کشورمان نیز دو اجرای خاطره‌انگیز خواهد داشت. روایتگری بخش دیگری از برنامه «نیابت عاشقانه» است.

یادآور می‌شود؛ برنامه «نیابت عاشقانه» صبح چهارشنبه ۶ اسفندماه در بهشت زهرا(س)، جنب ساختمان موزه آثار برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: