کد خبر: 3956974
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور تعدادی از علمای اهل سنت و فعالان قرآنی استان سیستان و بلوچستان در این معاونت،‌ گفت: در این جلسه، برخی مطالبات قرآنی این استان مطرح شد و در ادامه، برگزاری یک رویداد قرآنی مهم در این استان مورد تأکید قرار گرفت.

تأکید بر میزبانی سیستان و بلوچستان از رویدادهای مهم قرآنی

عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، از برگزاری جلسه مشترک تعدادی از فعالان حوزه دین و فعالیت‌های قرآنی، متشکل از عده‌ای از روحانیون و مولوی‌های استان سیستان و بلوچستان در این معاونت خبر داد و گفت: این دیدار با هماهنگی نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت برگزار شد و قریب به 25 نفر در این جلسه حضور داشتند.

وی افزود: در بخشی از این جلسه، چهار نفر از علمای اهل سنت درباره ضرورت‌های فعالیت‌های قرآنی و توسعه دایره فعالیت‌ها به حوزه‌های جدید و مشکلاتی را که در استان سیستان و بلوچستان در حوزه قرآنی با آن مواجه هستند، مطرح کردند و پیشنهادهایی هم در این زمینه ارائه شد.

معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد تصریح کرد: از جمله مواردی که این عزیزان مطرح کردند، تسریع در صدور مجوز برای موسسات قرآنی بود. در این بخش به شرایط و استانداردهای موجود در این زمینه اشاره و اعلام کردیم رعایت این استانداردها لازم است، اما در حد توان و امکان، کمک خواهیم کرد.

فقهی‌زاده تصریح کرد: در این جلسه، همچنین به بهره‌مندی موسسات قرآنی استان سیستان و بلوچستان از حمایت‌های مادی و معنوی تأکید شد. در این بخش اعلام کردیم موسسات دارای مجوز رسمی این استان از حمایت‌هایی که سایر موسسات استان و کشور برخوردار هستند، برخوردار خواهند شد کما اینکه تاکنون نیز برخوردار بوده‌اند و تبعیضی در این میان قائل نخواهیم شد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: در این جلسه پیشنهاد دادم که رویداد قرآنی مهمی در استان سیستان با مخاطب عام از اهل تشیع و تسنن برگزار کنیم و موسسات قرآنی اهل سنت از استان سیستان و بلوچستان و دیگر استان‌های دارای برادران اهل تسنن شرکت داشته باشند.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان اظهار کرد: این جلسه با تبادل محبت و احترام برگزار شد و در ادامه نیز سه نفر از روحانیون مسئول در حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت که در این جلسه حضور داشتند، از برگزاری آن اظهار رضایت کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: