کد خبر: 3957749
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
چهاردهمین دوره طرح آموزشی ـ تربیتی اُسوه از جمعه، ١۵ اسفندماه آغاز شد و تا ٢١ اسفند ادامه خواهد داشت.

چهاردهمین دوره طرح اُسوه آغاز به کار کردبه گزارش ایکنا، محمدتقی میرزاجانی، رئیس طرح اُسوه در مراسم افتتاحیه این دوره که 15 اسفندماه به‌صورت مجازی برگزار شد با اشاره به تشکیل ١٢۶ جلسه آموزشی و معرفتی ویژه قاریان و حافظان نوجوان و جوان با مشارکت ٢٣ نفر از اساتید و مربیان گفت: برای افزایش شور و نشاط دوره چهاردهم، مسابقات اطلاعات عمومی با نام «جام سردار سلیمانی» نیز به‌ صورت مجازی در طلیعه برنامه‌های روزانه این دوره تدارک دیده شده است.

میرزاجانی درخصوص فعالیت‌های صورت گرفته در فاصله زمانی پس از دوره سیزدهم تاکنون، بیان کرد: در مدت حدود پنج‌ماه گذشته بالغ بر ٣٢٠ جلسه آموزشی و گفتمان معرفتی به‌صورت مجازی برگزار شده است.

وی سازماندهی و تشکیل گروه‌های مجازی ویژه والدین و برگزاری جلسات مشاوره و کارگاه‌های تربیت دینی فرزند با حضور کارشناسان‌ این حوزه را از دیگر اقدامات دبیرخانه طرح اُسوه عنوان کرد.

رئیس طرح اُسوه توجه خاص به تقویت برنامه حفظ قرآن ویژه قاریان با استفاده از اساتید مجرب، برگزاری مسابقات حفظ و محافل منظم قرآنی را از دیگر توفیقات طرح اُسوه در ماه‌های اخیر قلمداد کرد.

چهاردهمین دوره طرح اُسوه آغاز به کار کرد

میرزاجانی با بیان این‌که آماده‌سازی اُسوه‌ای‌ها جهت حضور موفق در دو طرح ملی ارزیابی قاریان و حافظان منجر به کسب درجات ممتاز از سوی ایشان شده است، تشکیل «گروه هم‌خوانی اُسوه» را از دیگر فعالیت‌های ارزشمند چند ماه اخیر برشمرد و اضافه کرد: این گروه موفق به تولید دو اثر زیبا شده است؛ یک اثر با نام «حب الحسین» که در ایام اربعین حسینی رونمایی شد و از طریق رسانه ملی و فضای‌ مجازی به سمع و نظر مخاطبان رسید؛ کار دوم نیز با عنوان «اهلاً رمضان» که اخیراً تولید شده، در حال آماده‌سازی جهت پخش در ماه مبارک رمضان است.

در این مراسم که با اجرای محمدصادق شعبانی، حافظ نوجوان و با مشارکت حداکثری قاریان و حافظان عضو طرح اُسوه و خانواده‌های ایشان به‌صورت مجازی همراه بود، محمدعلی خواجه پیری؛ مؤسس طرح اُسوه و پیشکسوت قرآنی، حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی؛ مدیر عامل جامعه فرهنگی ـ قرآنی عصر و حجت‌الاسلام مهدی کریمی؛ مدیر پرورشی طرح اُسوه سخنرانی کردند و محمدعارف میرجلیلی از یزد، امیرحسین مقدس از کرمان و امیرمحمد عادلیان از گیلان، آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کردند. همچنین سیدمحمد حسینی‌پور از اولین اعضای طرح اُسوه نیز به بیان خاطرات خود از این طرح قرآنی پرداخت.

چهاردهمین دوره طرح اُسوه آغاز به کار کرد

پایان‌بخش مراسم افتتاحیه، تجلیل از برگزیدگان انضباطی در گروه‌های شمس، نجم، قدر، مشکات، نصر و مصباح بود.

طرح اُسوه از سال 1393 از سوی جامعه فرهنگی ـ قرآنی عصر با همکاری شورای عالی قرآن تأسیس شده و در حال حاضر با ٩٠ عضو رسمی و ٣٠ عضو افتخاری از بین قاریان و حافظان کل ممتاز، به کار خود ادامه می‌دهد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: