کد خبر: 3961744
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
برنامه پیشنهادی برگزاری جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی و مجمع مشورتی این شورا اعلام شد که بر اساس آن در طول سال 1400 شاهد برگزاری شش جلسه شورا و 12 جلسه مجمع مشورتی خواهیم بود.

 اعلام برنامه زمانبندی برگزاری جلسات شورای توسعه در سال جدید

به گزارش ایکنا، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برنامه پیشنهادی جلسات این شورا و همچنین مجمع مشورتی آن در سال 1400 را اعلام کرد که بر اساس آن مقرر شده است تا در این سال شاهد برگزاری شش جلسه شورا و 12 جلسه مجمع مشورتی آن باشیم.

بر اساس برنامه پیشنهادی اعلام شده اولین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال جدید، 21 فروردین‌ماه برگزار خواهد شد. این جلسه پنجاه و سومین جلسه شورای توسعه خواهد بود. 15 تیر، 16 شهریور، 11 آبان، هفتم دی و 17 اسفند، برنامه جلسات دوم تا ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال جدید خواهد بود.

همچنین بر اساس برنامه پیشنهادی اولین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی که صد و سیزدهمین جلسه این مجمع خواهد بود، 29 فروردین‌ماه برگزار می‌شود. جلسه دوم این مجمع نیز 26 فروردین و جلسه سوم سال 1400 نیز 23 خردادماه برگزار خواهد شد.

20 تیر، 17 مرداد، 21 شهریور، 18 مهر، 23 آبان، 21 آذر، 19 دی، 17 بهمن و 22 اسفند 1400 دیگر تاریخ‌های برگزاری جلسات مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی خواهد بود.

شورای توسعه فرهنگ قرآنی یکی از مهمترین شوراهای تصمیم‌ساز و سیاستگذار در امور قرآنی بوده و بسیاری آن را مجلس قانونگذاری در عرصه قرآن می‌دانند. این شورا از جمله شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی است و مصوبات آن به مثابه قانون بوده و لازم الاجراست. جلسات این شورا هر دو ماه یک بار برگزار می‌شود.

همچنین مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بازوی کارشناسی شورای توسعه به شمار می‌رود و جلسات آن به صورت ماهانه برگزار می‌شود. دستورجلساتی که قرار باشد در شورای توسعه به بحث گذاشته شود، ابتدا در مجمع مشورتی مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: