کد خبر: 3965608
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
یک جلد قرآن از سوی رهبر معظم انقلاب به همسر شهید سعید حیدر زیدی در کراچی پاکستان اهدا شد.

اهدای یک جلد قرآن از سوی رهبر انقلاب به همسر شهید پاکستانیبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ یک جلد کلام‌الله مجید، اهدایی از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) به همسر شهید سعید حیدر زیدی تقدیم شد. این شهید، مدیر مسئول انتشارات دارالثقلین کراچی بود. انتشاراتی که در پاکستان به ناشر اندیشه‌های بزرگان انقلاب و مقام معظم رهبری معروف و مشهور است.

شهید سعید زیدی خود نیز به ترجمه اهتمام داشته و بخش ولایت کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» را به اردو ترجمه و منتشر کرده بود. وی در انتخاب محتوا‌ها برای ترجمه و نشر، بسیار دقت داشت و تحقیق می‌کرد. نگاهی به برخی موارد ترجمه شده نظیر مقاله «روح توحید، نفی عبودیت غیر خدا» و سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای در کنگره جهانی امام رضا در سال ۱۳۶۵، به وضوح این مسئله را نشان می‌دهد.

دوستان و شاگردان شهید زیدی او را این‌طور توصیف می‌کنند: خیلی ساده و آرام بود و متواضعانه و بی‌هیاهو کار خود را پیش می‌برد. فعالیت فکری و فرهنگی را در اولویت داشت و در این مسیر، هدفش را درست انتخاب کرده بود. هدفی که خلأ آن کاملاً مشهود بود. آن هم در زمانی که عموم مبارزان شیعه پاکستان، مشغول فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی و... بودند.

هر حرکت پیشرو در فرهنگ اسلام ناب برای مسلمانان، پربرکت است و براى دشمنان اسلام وحشتناک، از این رو گروه‌های تکفیری پاکستان بعد از شناسایی سعید زیدی و فعالیت‌های او، در آبان‌ سال ۹۱ در حمله‌ای تروریستی در کراچی او را به جرم ترویج این اندیشه ناب، ترور، و به شهادت رساندند.

اهدای یک جلد قرآن از سوی رهبر انقلاب به همسر شهید پاکستانی

اما به حکم آیه «یُرِیدُونَ أَنْ یُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَیَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ یُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»؛ فعالیت‌های او، متوقف نشد و شهادتش، پایان کار انتشارات دارالثقلین نبود. بعد از شهادت پدر، پسر شهید، به ایران آمد، تا درس طلبگی بخواند و فارسی بیاموزد و انقلاب را بیشتر بشناسد و همسر شهید نیز، تلاش کرد چراغ انتشارات خاموش نشود و راه انتشارات ادامه یابد. نشانه حیات این مجموعه مبارک این است که مابقی کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» در طول این سال‌ها به اردو برگردان، و اخیراً در کراچی منتشر شده است.

پس از رسیدن خبر انتشار کتاب به زبان اردو و به ثمر رسیدن نتایج تلاش شهید و خانواده‌اش، به مقام معظم رهبری، معظم‌له قرآنی را به همسر پرتلاش شهید هدیه کردند. این قرآن، طی مراسمی به پسر شهید، «صادق زیدی» تقدیم و برای تحویل به همسر شهید راهی پاکستان شد.

قرآن اهدایی مقام معظم رهبری، پس از چند روز در کراچی، در مراسمی پر احساس و عاطفی، تحویل همسر شهید شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: