کد خبر: 3981530
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶

قزاقستان برنامه پخش قرآن با فناوری ماهواره‌ای راه‌اندازی می‌کند

قزاقستان از راه‌اندازی یک برنامه برای پخش قرآن و آموزه‌های دین اسلام به زبان‌های مختلف با استفاده از ماهواره برای همه مردم جهان خبر داد.

قزاقستان برنامه پخش قرآن با فناوری ماهواره‌ای راه‌اندازی می‌کند

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری اخبار الیوم، قزاقستان از راه‌اندازی یک پروژه اجتماعی خبر داده است که با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های ماهواره‌ای، به پخش صوتی و رایگان قرآن کریم و مجموعه‌ای از احادیث نبوی اختصاص دارد.

شوکرات ابراهیموف، تاجر و کارآفرین قزاقستانی، بنیانگذار پروژه اجتماعی «Divine» است که از فناوری‌های فضایی استفاده می‌کند تا خدمات رایگان پخش قرآن ارائه دهد، یعنی با استفاده از ماهواره، قرآن و آموزه‌های اسلام را از فضا با فناوری گسترده‌تر و سریع‌تر از اینترنت برای همه مردم جهان پخش می‌کند.

او می‌گوید، این برنامه می‌تواند مورد استفاده مسلمانان سراسر جهان و هر کس دیگری قرار گیرد که به دنبال درک متون مقدس اسلام است و از همین رو، برنامه مذکور تحت هدایت مراکز آموزش اسلامی رسمی در کشورهای مختلف به زبان‌های مختلف ارائه می‌شود.

او افزود: فایل‌های صوتی و چندرسانه‌ای در یک محموله به عنوان سرویس گنجانده شده و بر روی ماهواره YAM-2 نصب شده‌اند و با موشک SpaceX Falcon 9 در حال ارسال به فضاست و به دلیل مساحت گسترده‌ای که ماهواره اختصاصی این شبکه فراهم می‌کند قادر است آموزه‌های قرآن کریم را به مخاطبان بیشتری منتقل کند.

وی افزود: تلاش می‌شود برنامه‌هایی برای انتقال فایل‌های چندرسانه‌ای قرآن کریم از فضا به گیرنده‌های صوتی نصب شده در ایستگاه‌های زمینی خاص واقع در مناطق روستایی در سراسر جهان که دسترسی به اینترنت محدود است، تدارک دیده شود.

این ماهواره قرار است تا ماه نوامبر 2021 در مدار قرار گیرد تا سپس فایل‌های قرآنی ذخیره شده در محموله از فضا به چندین پلتفرم ساخته شده برای پروژه Divine منتقل شود

برنامه «Divine Live» اکنون برای بارگیری از فروشگاه اپل اَپ استور و فروشگاه گوگل پلِی در دسترس است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha