کد خبر: 3985854
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
از سوی جهاددانشگاهی؛
آزمون داخلی آموزشیاران آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنی از سوی مرکز آزمون جهاددانشگاهی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.

خبه گزارش ایکنا، احمد عبدی‌پور، مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی با اشاره به برگزاری آزمون داخلی آموزشیاران آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی، مدرسین طرح امین و معلمان قرآنیف گفت: این آزمون امروز یکم مردادماه، با مجوز رسمی وزارت بهداشت، کمیته اجتماعی، انتظامی وزارت کشور و هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، در سراسر کشور برگزار شد.

عبدی‌پور با بیان اینکه در این آزمون حدود 15 هزار و 300 داوطلب حضور داشتند، گفت: حدود 98 درصد از داوطلبان در آزمون حضور داشته‌اند که از حیث درصد تعداد شرکت‌کننده به نظر می‌رسد رکورد جدیدی باشد.

عبدی‌پور با بیان اینکه این آزمون در 50 شهر و 61 حوزه امتحانی با حضور ناظران و نمایندگان وزارت و ادارات کل آموزش و پرورش در سطح شهرستان‌های مختلف برگزار شده است، گفت میانگین تعداد داوطلبان در حوزه‌های امتحانی 250 نفر بوده است.

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی با اشاره به سوالات آزمون اظهار کرد: سوالات آزمون در دو بخش عمومی و تخصصی طراحی شده که بخش عمومی آن مشتمل بر سوالات فناوری اطلاعات، معارف اسلامی، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، اطلاعات عمومی، هوش و توانمندی‌های ذهنی، زبان انگلیسی عمومی و مجموعاً 60 سوال بوده و سوالات تخصصی نیز از 5 منبع معرفی شده وزارت آموزش و پرورش و از فایل‌های بارگذاری شده در پروفایل کاربری افراد طراحی شده و هیج سوالی خارج از متن فایل‌های مذکور طراحی نشده است.

وی با اشاره به گزارشات دریافتی از استان‌ها، رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری آزمون در جوی آرام، بازدید مدیران ارشد ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و نظارت دقیق بر امر برگزاری آزمون را از شاخص‌های مهم این آزمون دانست.

عبدی‌پور در پایان ابراز امیدواری کرد نتایج اولیه این آزمون حداکثر تا نیمه مردادماه از طریق پروفایل کاربری داوطلبان اعلام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: