کد خبر: 3986084
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۶
در دیدار معاون توسعه و فناوری رسانه ملی مطرح شد:
معاون توسعه و فناوری رسانه ملی طی بازدید از بخش های مختلف تولید، فنی و آرشیو شبکه قرآن و معارف سیما از فرایند HD سازی این شبکه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن و معارف سیما، علیدادی، معاون توسعه و فناوری سازمان صدا و سیما از بخش‌های مختلف شبکه قرآن و معارف سیما از جمله، استودیوهای قدر و غدیر، سرور، باکس‌های مونتاژ و آرشیو بازدید به عمل آورد و با مدیران و همکاران بخش‌های تولیدی و فنی گفت‌وگو کرد.

علیدادی ضمن ابراز خرسندیِ پیشرفت‌های فنی شبکه قرآن و معارف سیما از فرایند HDسازی در چند ماه آینده این شبکه خبر داد و افزود: با توجه به عملکرد مناسب و پیگیری‌های صورت گرفته، این فرایند در دستور کار قرار دارد و امید است با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب در استودیو و مراحل تولید برنامه که مدت‌هاست طبق استانداردهای حرفه‌ای در شبکه قرآن انجام شده است، بتوانیم به سرعت برای مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما، خروجی آنتن را با کیفیت HD ارسال نماییم.

معاون توسعه و فناوری در دومین بازدید خود از شبکه قرآن و معارف سیما ضمن ابراز رضایت از ضبط HD برنامههای شبکه قرآن و معارف سیما افزود: در حال حاضر ۱۴ شبکه به صورت HD فعالیت دارند که ۳ شبکه دیگر از جمله شبکه قرآن و معارف سیما با تامین زیرساخت‌ها و آماده‌سازی رژی و استودیوهای آن در آینده نزدیک به آنها ملحق خواهند شد.

در ابتدای این جلسه جواد شیخ‌اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به نتایج بازدید سال گذشته علیدادی از شبکه قرآن و معارف سیما گزارشی از روند HD شدن بخش‌های مختلف شبکه ارائه کرد.

وی ضمن تشکر از تلاش همکاران معاونت فنی در طراحی و اجرای اتوماسون صوت و تصویر اطلس گفت: در این سامانه فرایند ارسال برنامه از گروه‌های تولیدی تا پخش و اتصال آن به کنداکتور و EPG به راحتی وآسانی انجام می‌شود.

در ادامه جلسه گزارشی از فعالیت‌های دو ساله شبکه قرآن و معارف سیما ارائه و مدیران واحدهای مختلف، بخشی از مشکلات فنی خود را در رابطه با دریافت و ارسال برنامه‌های زنده و تولیدی با معاون فنی در میان گذاشتند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: