کد خبر: 3997010
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
یک کارشناس مذهبی:
حجت‌الاسلام اکبری با اشاره به ارزش‌های تربیتی و نقش خانواده در ساخت جوامع سالم، گفت: ما در یک جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم و باید با تحکیم ریشه خانواده و الگو گرفتن از زندگی اهل بیت(ع)، خانواده‌ای اسلامی و ارزش‌آفرین داشته باشیم.
به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، حجت‌الاسلام اکبری، کارشناس مذهبی، 20 شهریورماه در مراسم عزاداری شب شهادت حضرت رقیه(س) که در مسجد حضرت امام حسن مجتبی(ع) شهر آب‌بر برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه خانواده در اسلام، قرآن و نزد اهل بیت(ع) طی سخنانی به بیان ارزش‌های تربیتی و نقش خانواده در ساخت جوامع سالم پرداخت.

وی با بیان اینکه اگر فرهنگ کشوری دچار سستی و ضعف شود، دشمن به‎راحتی می‌تواند در آن نفوذ و نقشه‌های شوم خود را به اجرا درآورد، گفت: ما در یک جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم و باید با تحکیم ریشه خانواده و الگو گرفتن از زندگی اهل بیت(ع)، خانواده‌ای اسلامی و ارزش‌آفرین داشته باشیم.

این کارشناس مذهبی با اشاره به آیه پنجم سوره تحریم، خطاب به مادران برای تربیت فرزندانی مؤمن و انقلابی، بیان کرد: ایمان قوی، عفت و پاکدامنی، حفظ حجاب، عبادت، اقامه نماز و تأثیرناپذیری از محیط ناسالم از جمله ویژگی‌های مادران مسلمان برای تربیت فرزندانی صالح است.

وی با بیان اینکه خانواده همچون یک درخت تنومند است که ریشه آن را مادران مؤمنه تشکیل می‌دهند، چراکه در تربیت صحیح فرزندان نقش مهمی برعهده دارند، اظهار کرد: نهاد اصلی یک کشور ملت و خانواده است. دشمنان اسلام همواره با هدف فروپاشی جامعه اسلامی در تلاش هستند، نهاد خانواده را در ایران تضعیف کنند تا به این وسیله بتوانند به اهداف شوم خود برسند. بنابراین با تحکیم بنیان خانواده باید در مقابله با دشمنان ایستاد.

مرتضی قاسمی
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: