کد خبر: 3998027
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
با توجه به عدم تکمیل ظرفیت برخی از استان‌ها، سایت پیش ثبت‌نام اربعین برای متقاضیان حائز شرایط دوباره باز شد.

سایت پیش ثبت‌نام اربعین دوباره باز شد

به گزارش ایکنا، پس از اینکه مسئولان ستاد مرکزی اربعین از بسته شدن سایت پیش ثبت‌نام حضور در مراسم اربعین سال جاری خبر دادند، باتوجه به عدم تکمیل ظرفیت برخی از استان‌ها و فرصت اندک باقیمانده برای ثبت‌نام، این سامانه تا تکمیل ظرفیت مجددا باز و از متقاضیان ثبت‌نام می‌کند.

افرادی که علاقه‌مند به حضور در مراسم اربعین سال جاری هستند فقط در صورتی در سامانه https://samah.haj.ir/ ثبت‌نام کنند که حائز مشخصات زیر هستند:

  1. نداشتن بیماری زمینه‌ای و تزریق هر دو دوز واکسن کرونا. (استعلام‌های لازم برای اخذ تأیید تزریق هر دو دوز واکسن کرونا از وزارت بهداشت به صورت سیستمی انجام خواهد شد.)
  2. تأیید اطلاعات هویتی افراد با استعلام از سازمان ثبت احوال (مشخصات افراد در سامانه سماح نمایش داده می‌شود لذا چنانچه مغایرتی در اطلاعات مشاهده شود باید از طریق اداره ثبت احوال محل سکونت نسبت به اصلاح آن اقدام شود.)
  3. دقت در ثبت شماره صحیح گذرنامه و تاریخ انقضای آن. عدم توجه به این مسئله موجب عدم صدور روادید می‌شود لذا در ثبت شماره گذرنامه نهایت دقت به عمل آید. (گذرنامه باید حداقل دارای شش ماه اعتبار باشد.)
  4. چنانچه تعداد افردی که پیش ثبت‌نام کرده باشند بیش از ظرفیت تعیین شده توسط کشور عراق باشد، در این صورت متناسب با ظرفیت اختصاص یافته نسبت به انتخاب افراد تصمیم‌گیری و اطلاع رسانی خواهد شد. (تأکید می‌شود افرادی که قصد دارند با همدیگر اعزام شوند حتماً نسبت به ثبت‌نام گروهی و در قالب یک گروه اقدام کنند.)
  5. تکمیل موارد ستاره‌دار در سامانه الزامی است.
  6. با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی تشرف به عتبات عالیات جهت شرکت در مراسم اربعین صرفاً از طریق هوایی خواهدبود و داشتن گواهی نتیجه منفی آزمایش PCR برای مسافرت مورد نیاز است.
  7. به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ثبت‌نام صرفاً به صورت غیر حضوری خواهد بود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: