کد خبر: 4002237
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹

برگزاری پویش ملی «سه فراق» در دهه پایانی ماه صفر

مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: به منظور ترویج معارف اهل بیت(ع) و آموزه‌های رضوی، پویش ملی «سه فراق» در دهه پایانی ماه صفر برگزار می‌شود.

برگزاری پویش ملی«سه فراق» در دهه پایانی ماه صفر

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، سید جلال فیاضی، مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام دهه پایانی ماه صفر که مصادف با رحلت نبی مکرم اسلام(ص)، شهادت امام مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) است، اظهار کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده در این ایام سه مسابقه و پویش فرهنگی برگزار می‌شود.

وی افزود: پویش «سه فراق» در محورهای دلگویه، عکس، قرائت شعر یا حدیث و کلیپ‌های عزاداری محلی برگزار می‌شود و شرکت کنندگان باید با تلفن همراه خود در محورهای اعلام شده محتوای تصویری را تهیه و به دبیرخانه ارسال کنند.

مشاور عالی مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) تصریح کرد: به سه اثر برگزیده در هر بخش جوایز نقدی اهداء می‌شود.

فیاضی برگزاری مسابقه ملی نقاشی«امام مهربانی» را دیگر برنامه پیش بینی شده برای این ایام برشمرد و گفت: سنین زیر 12 سال می‌توانند نقاشی خود را با موضوع زیارت امام رضا(ع)، نذر و عزاداری در سایت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) بارگذاری کنند و همزمان با روز میلاد نبی مکرم اسلام(ص) به 80 شرکت کننده در این مسابقه هر کدام یک کارت هدیه 200 هزار تومانی به قید قرعه اهدا خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری مسابقه شعر و داستان کوتاه خبر داد و گفت: این مسابقات با عنوان «زخم انگور» و «روایت صفر» برگزار و به هشت برگزیده در دو بخش هر کدام مبلغ یک میلیون تومان اهدا می‌شود.

فیاضی در ادامه به برگزاری نمایشگاه مجازی پوستر و آثار گرافیکی ویژه دهه پایانی ماه صفر توسط بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه که در پرتال شمس توس قرار دارد، 25 اثر گرافیکی از طراحان کشور در معرض دیدی عموم قرار گرفته است.

وی بیان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) به نشانی www.shamstoos.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha