کد خبر: 4003280
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی از برپایی 372 موکب در ایام اربعین خبر داد و اعلام کرد: موکب‌های ایرانی بیش از سه میلیون و 960 هزار وعده غذایی بین زائران اربعین توزیع کردند.

برپایی 372 موکب در ایران و عراق طی مراسم اربعین

به گزارش ایکنا به نقل از واحد اطلاع رسانی کمیته اسکان و تغذیه اربعین حسینی، یوسف افضلی دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی در تشریح عملکرد موکب‌های ایرانی در ایام اربعین، گفت: 372 موکب در اربعین امسال در ایران و عراق برپا شد که از این تعداد 274 موکب در داخل خاک عراق و 98 موکب در ایران به زائران خدمات ارائه کردند.

وی تصریح کرد: بیشترین تعداد موکب‌های مستقر در عراق به ترتیب مربوط به شهر کربلا با 154 موکب، نجف 40 موکب، مسیر نجف به کربلا با 60 موکب، کاظمین هشت، سامراء و بلد 10 و مسیب دو موکب بود.

افضلی ادامه داد: از موکب‌های مستقر در ایران نیز 50 موکب در شلمچه، 20 موکب در چذابه و 28 موکب در مرز مهران به زائران بازگشته از زیارت اربعین خدمات ارائه کردند.

وی افزود: افزون بر این تعداد موکب که به صورت مستقیم مشغول ارائه خدمات به زائران بودند، 180 موکب نیز در داخل کشور کار پشتیبانی از مواکب‌های مستقر شده را برعهده داشتند.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با اشاره به اقدامات ستاد بازسازی عتبات برای فراهم شدن محیط مناسب جهت بیتوته زائران اربعین گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته 60 موکب در محل اجرای طرح توسعه حرم مطهر حسینی مزین بنام صحن حضرت زینب(س) برپا شد.

وی افزود: یک درمانگاه 28 تختخوابی و سه یونیت دندانپزشکی نیز در ایام اربعین در صحن حضرت زینب(س) دایر و به زائران خدمات پزشکی ارائه کردند.

افضلی درباره خدمات اسکان ارائه شده از سوی موکب‌های ایرانی در ایام اربعین، گفت: در داخل خاک عراق بیش از 558 هزار زائر اربعین در موکب‌های ایرانی اسکان داده شدند که از این تعداد 231 هزار نفر مربوط به خواهران و ما بقی مربوط به اسکان آقایان بود.

وی گفت: موکب‌های ایرانی در بازه زمانی 16 تا 24 ماه صفر سه میلیون و 964 هزار و 975 وعده غذایی طبخ و میان زائران اربعین در عراق و مرز توزیع کردند.همچنین بیش از دو میلیون 400 هزار میان وعده نیز در ایام اربعین بین زائران توزیع شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: