کد خبر: 4003677
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
تجمع علمای مسلمین لبنان:
تجمع علمای مسلمین لبنان در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن انفجار تروریستی علیه مسجد شیعیان در قندوز افغانستان، تأکید کرد که آمریکا با ایجاد داعش در افغانستان تلاش کرد ناامنی در این کشور ادامه یابد.  

به گزارش ایکنا به نقل از NNA، تجمع علمای مسلمین لبنان در این بیانیه با محکوم کردن جنایت اخیر داعش در افغانستان تأکید کرد: ایالات متحده آمریکا پس از عقب‌نشینی خفت‌بار از افغانستان، تلاش می‌کند همان کاری را انجام دهد که با تمام کشورهای استعمارشده خود انجام داده و آنها را در معرض ناامنی قرار داده است. لذا داعش را در افغانستان ایجاد کرد تا دلیلی برای تداوم ناامنی و هرج و مرج در این کشور باشد و اجازه ندهد دولت بعدی مستقر شود و آزادی مردم افغانستان را از شرکت در انتخابات آزاد سلب کرده و حق آنها در تعیین سرنوشتشان را بگیرد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: در همین رابطه گروه تروریستی داعش که آغازگر انفجارهای تروریستی بود، جدیدترین اقدام تروریستی خود را علیه مسجدی در قندوز واقع در شمال شرقی افغانستان انجام داد و مسلمانان شیعه را که در حال اقامه نماز بودند به قتل رساند.
 
این تجمع تأکید کرده است که خطر این انفجار تروریستی آن است که واکنش‌هایی را به دنبال دارد که به فتنه مذهبی در سراسر کشور منجر می‌شود و مانع بازگشت آرامش و امنیت به افغانستان می‌شود. این واکنش‎‎ها ممکن است از سوی گروه‎‎های مرتبط با آمریکا باشد تا هدف فتنه انگیزی آن محقق شود.
 
تجمع علمای مسلمین لبنان در پایان از برادران مسلمان شیعه و علمای آنها خواسته است که برای نابودی فتنه تلاش کرده و با برگزاری نشست‎های گسترده با علمای اهل سنت، در جهت ایجاد روابط عملی برای مقابله با نقشه‌های دشمنان در افغانستان و سایر امت اسلامی تلاش کنند و در گسترش وحدت اسلامی در میان ملت افغانستان سهمی داشته باشند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: