کد خبر: 4005435
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
کتاب «اَلعُلماءُ الاَبرار» به همت آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری درباره موضوع تاریخ علما و روحانیت و شهدای روحانی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری بین المللی ايكنا، كتاب «اَلعُلماءُ الاَبرار» چشم‌اندازهای معنوی و فلسفی و تاریخ مبارزاتی و مردمداری عُلما و روحانیت استان بوشهر را معرفی می کند.

اهميت و منزلت مجموعه آثار آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری به عنوان مؤلف این اثر نفیس بر اهل تحقيق پوشيده نيست. در این کتاب تاریخ تبلیغی معارف علوم دینی علما و روحانیت و شهدای روحانی استان بوشهر را در عرصه ملی و بین‌المللی در بخش‌های اسلام‌خواهی، استکبارستیزی، مردمداری، شهادت‌طلبی، خدمت جهادی و ترویج فرهنگ وقف و مدیریت موقوفات جنوب کشور، آثار و تالیفات، فعالیت‌های دینی - تبلیغی، سیاسی و ... بر اساس مستندات رسمی و اسناد تالیفی علمای شیعه و اهل‌سنت منطقه کرانه خلیج‌فارس معرفی و به رشته تحریر درآورده است و با همکاری انتشارات پژوهشی والانگار و پژوهشگاه ادب، فرهنگ و تاریخ استان بوشهر منتشر و وارد بازار نشر ایران و کشورهای حوزه خلیج‌فارس و منطقه خاورمیانه شد.

بنا به گزارش خبرنگار ایکنا، نویسنده این اثر فاخر در بخش‌هایی از مقدمه کتاب «اَلعُلماءُ الاَبرار» با عنوان تالیفی (تاریخ علما و روحانیت و شهدای روحانی) با بیان اینکه شهر بوشهر با پیشینه کهن و تمدنی دیرین، یکی از مناطق مهم جغرافیای ملی و فراملی جهان و حوزه خلیج فارس است، می‌فرماید: نقش بنیادین روحانیت و نخبگان این شهر در آفرینش تمدن و تحول در این منطقه بسیار مهم و قابل توجه و بنیادین است ولی دست های استعمارگر خارجی به ویژه انگلستان و دیگر کشورهای زیاده خواه جهان بر محو و کم رنگ نمودن نقش دینی عالمان دینی و همچنین برخورد قهر آمیز با آن ستارگان درخشان به اشکال مختلف تحریف، تبعید، توهین، توطئه و حتی قتل در تومار تاریخ این استان؛ بلکه منطقه خلیج فارس کاملا نمایان است.

این پژوهشگر حوزوی بوشهری در تحریر کتاب «اَلعُلماءُ الاَبرار» بیان می‌دارد: عدم پرداخت به جایگاه عالمان و نخبگان این مرز و بوم و ارزش والای علمی و اجتماعی آنان توسط تاریخ‌پژوهان ملی و محلی در این باره موجب به فراموشی سپردن آنان گردیده است و این کتاب در اندیشه احیا و تبیین شکوه تاریخی بزرگان شهر بوشهر و مانایی نام آنان در تاریخ می باشد.

کتاب «اَلعُلماءُ الاَبرار» در شمارگان ۵۰۰ نسخه، در قطع وزیری، جلد گالینگور و در ۲۱۰ صفحه به همت انتشارات پژوهشی والانگار و پژوهشگاه ادب، فرهنگ و تاریخ استان بوشهر به عنوان ناشر چاپ آثار آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری به چاپ رسیده و روانه بازار نشر شد.

خبرنگار: حامد فکوری

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: