کد خبر: 4028511
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۸

مرحله مقدماتی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران از 22 دی‌ماه آغاز شده و 25 دی نیز به کار خود پایان می‌دهد. در این مرحله از مسابقات فایل اجرای 190 شرکت‌کننده از 69 کشور برای گروه داوری پخش می‌شود.

ادامه مرحله مقدماتی مسابقات بین المللی قرآن ایران + عکس

به گزارش ایکنا، مرحله مقدماتی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در بخش آقایان که از 22 دی‌ماه آغاز شد امروز جمعه 24 دی‌ماه در مجتمع بصیرت اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران نیز ادامه یافت.

در این روز نیز همچون دو روز قبل فایل اجرای شرکت‌کنندگان در گروه‌ها و رشته‌های مختلف و از جمله رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن آقایان، دانش‌آموزان و روشندلان برای گروه داوری پخش شد.

این مرحله از مسابقات شنبه 25 دی‌ماه به کار خود پایان می‌دهد و اسامی نفرات راه‌یافته به مرحله نهایی نیز پس از جمع‌بندی نمرات اعلام خواهد شد. هنوز در مورد تعداد نفراتی که در مرحله نهایی حضور خواهند یافت اظهارنظری از سوی برگزارکنندگان صورت نگرفته است.

مرحله نهایی، اسفندماه امسال در ایام مبعث پیامبر اکرم(ص) برگزار می‌شود. تاکنون حضوری یا غیر حضوری شدن این مسابقات قطعی نشده است، اما مسئولان برگزارکننده مسابقات اعلام کرده‌اند که برای برگزار هر دو شیوه آمادگی لازم را دارند.

در گروه داوری این دوره از مسابقات مجموعاً 28 داور ایرانی و خارجی حضور دارند که 10 نفر از آنها از کشورهایی همچون پاکستان، سوریه، عراق، افغانستان، بحرین و ... انتخاب شده‌اند و به صورت مجازی به ارزیابی تلاوت ها می پردازند.

در این مرحله از مسابقات در رشته قرائت تحقیق بخش آقایان ۴۲ کشور، در رشته حفظ کل آقایان ۴۰ کشور، در رشته ترتیل آقایان ۲۳ کشور و در رشته حفظ کل بانوان نیز ۱۷ کشور نمایندگان خود را برای حضور در این مسابقات معرفی کرده‌اند. همچنین در رشته قرائت تحقیق دانش‌آموزان پسر ۱۵ کشور، در رشته حفظ کل دانش‌آموزان پسر ۱۸ کشور، در رشته قرائت دانش‌آموزان دختر هفت کشور و در رشته حفظ کل دانش‌آموزان دختر نیز ۱۰ کشور نمایندگان خود را برای حضور در مسابقات معرفی کرده‌اند. در بخش روشندلان نیز در رشته حفظ کل بانوان هفت کشور و حفظ کل آقایان نیز ۱۱ کشور اقدام به معرفی نمایندگان خود کرده‌اند. جمعاً در تمامی رشته‌ها و بخش‌ها ۱۹۰ شرکت‌کننده از ۶۹ کشور حضور خواهد داشت.

این مرحله از مسابقات در بخش بانوان پیشتر و طی روزهای 19 و 20 دی ماه در مجتمع بصیرت اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: