کد خبر: 4029448
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
مهدی چمران:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در آستانه سالروز حادثه آتش‌سوزی پلاسکو تصریح کرد: هنوز حکم شهادت آتش‌نشانان حادثه پلاسکو تأیید نشده و از شهرداری تهران درخواست پیگیری این موضوع را داریم.

حکم شهادت آتش نشانان حادته پلاسکو هنوز تایید نشده استبه گزارش خبرنگار ایکنا، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در جلسه امروز 28 دی‌ماه در چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در سخنان ابتدایی خود با اشاره به سالروز حادثه غزه گفت: چنین روزی که به عنوان یادآوری مبارزات مردم مبارز و پیگیر غزه به نام روز غزه نامیده شده، حمایت‌های جهانی را می‌طلبد تا از مبارزین غزه حمایت به عمل بیاید.

چمران در ادامه افزود: غزه منطقه‌ای است که از نظر وسعت شاید به اندازه تهران نباشد اما در مقابل قدرت اسرائیل با کمترین امکانات توانستند در مقابل این رژيم ایستادگی کنند. خط شهادت به این پیروزی‌ها می‌انجامد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: مردم غزه با ایدئولوژی اسلامی و با تصمیم بر مقاومت توانستند به پیروزی دست پیدا کنند؛ ما هم این روز را ارج می‌نهیم.

وی در ادامه با اشاره به سالروز تخریب پلاسکو گفت: این اتفاق یک موضوع تأسف‌برانگیز برای همه بود و متأسفانه هنوز موضوع شهادت تأیید نشده و خانواده این افراد مشکلات عدیده‌ای دارند.

رئیس شورای شهر در ادامه افزود: ما شاهد تلاش آتش‌نشانان و مدیریت شهری از جمله آقای قالیباف در این حادثه بودیم و امیدوارم با کمک وزارت کار و قوه قضائیه از این حوادث جلوگیری کنیم.

چمران تصریح کرد: متأسفانه از این جهت در تهران شرایط خوبی نداریم و ساختمان‌های پر خطر زیادی در پایتخت وجود دارد. به همین دلیل درخواست تشکیل جلسه با دادستانی را داریم تا پیش از وقوع حادثه، فکر اساسی برای این موضوعات شود.

حکم شهادت آتش‌نشانان حادثه پلاسکو هنوز تأیید نشده است/ شهرداری پیگیری کند

سید جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه چهل و یکمین جلسه علنی شورای شهر با اشاره به اینکه بیش از 5 سال از حادثه پلاسکو و شهادت بیش از 16 آتش‌نشان می‌گذرد، گفت: متأسفانه با گذشت حدود 5 سال از حادثه غم‌انگیزِ آتش‌سوزی و ویرانیِ ساختمان پلاسکو در قلب تهران، هنوز برخی از وعده‌ها که به خانواده شهدای آتش‌نشان داده شده، محقق نشده است که از جمله می‌توان به عدم اطلاق عنوان «شهید خدمت » به آتش‌نشانان این حادثه اشاره کرد.

وی ادامه داد: پیرو جلساتی که با خانواده شهدای آتش‌نشان داشتم، مسئله فوق را با آقای قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح کردم و ایشان وعده دادند پیگیر موضوع خواهند شد و در همین راستا با آقای قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید مذاکراتی صورت گرفته است و در نهایت گردش کار به حضور مقام معظم رهبری جهت کسب تکلیف ارائه شد.

تشکری هاشمی اظهار کرد: دقایقی پیش مطلع شدم مقام معظم رهبری با اطلاق عنوان شهید خدمت به شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو موافقت کرده‌اند و طی چند روز آینده فرمان رهبر معظم انقلاب از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانواده شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: