کد خبر: 4029644
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴
خطیب‌زاده:

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: ایران همواره ازعدم مداخله در امور داخلی یمن و حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور حمایت کرده و بر جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در این کشور تأکید می‌کند.

به گزارش ایکنا، مهر نوشت: سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص تحولات اخیر مرتبط با یمن اظهار کرد: محاصره و حملات نظامی راه‌حل بحران یمن نیست و اینگونه اقدامات به افزایش دامنه تنش در منطقه می‌انجامد.

وی افزود: ایران همواره از ابتکار راه‌حل سیاسی مبتنی بر پایان پذیرفتن محاصره مردم این کشور، پایان جنگ، عدم مداخله در امور داخلی یمن و حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور حمایت کرده و بر جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در این کشور تأکید می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درباره افزایش تنش‌ها در منطقه، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره تأکید داشته است راه‌حل هیچ یک از بحران‌های منطقه‌ای توسل به جنگ و خشونت نیست و تنها در فضای آرام و دوری از استمرار تنش و چرخه خشونت است که می‌توان به استقرار صلح و ثبات در منطقه امیدوار بود.

خطیب‌زاده با تأکید بر اینکه مسائل یمن یک امر یمنی است، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری و مشارکت در هرگونه ابتکاری که به پایان یافتن جنگ هفت ساله یمن بی‌انجامد تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: