کد خبر: 4030491
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۷

هم‌زمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا(س) مراسم اختتامیه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم و معرفی برگزیدگان این جشنواره برگزار می‌شود.

جشنواره ملی کتابت قرآن

به گزارش ایکنا؛ مراسم اختتامیه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم و معرفی برگزیدگان و اهدای جوایز این جشنواره روز یکشنبه سوم بهمن­ هم‌زمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) و روز مادر و زن برگزار می­‌شود.

این مراسم به دلیل محدودیت­‌های کرونایی به دو صورت مجازی و حضوری با ظرفیت محدود با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی هنری کشور، در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و 10 واحد جهاد دانشگاهی در سراسر کشور برگزار می‌­شود.

همچنین، فراخوان جشنواره ملی کتابت قرآن کریم ویژه دانشجویان سراسر کشور، در چهار رشته کتابت به خط نستعلیق، کتابت به خط نسخ، قطعه‌نویسی به خط شکسته و قطعه‌نویسی به خط ثلث، با موضوع سوره حضرت مریم(س) در زمستان سال 1399 منتشر و در طول برگزاری این جشنواره 15 نشست تخصصی توسط پژوهشگران صاحب نام، 20 جلسه کلاس آموزش خوشنویسی توسط اساتید مجرب خطوط مختلف و 2 جلسه کارگاه تدبر با محوریت سوره حضرت مریم(س) توسط اساتید تدبر در قرآن کریم برگزار شد.

همچنین، از ویژگی‌های برجسته این جشنواره توجه ویژه به مبحث آموزش دانشجویان متناسب با موضوع فراخوان بود که این می‌تواند نقطه عطفی در برگزاری جشنواره‌­های داخلی باشد.

این مراسم از ساعت 14 الی 16 به صورت برخط در سامانه یکپارچه رویدادهای فرهنگی جهاددانشگاهی (رویتاب) برگزار و علاقه­‌مندان جهت حضور مجازی در مراسم اختتامیه جشنواره ملی کتابت قرآن کریم می‌توانند به نشانی https://www.roytab.ir/w/d/106  مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: