کد خبر: 4030492
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰

سفرهای سعدی به بخش مسابقه جشنواره پویانمایی منتهی شد.

به گزارش ایکنا سریال انیمیشنی سفرهای سعدی به بخش مسابقه تولیدات تلویزیونی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران راه یافت.

مجموعه تلویزیونی پویانمایی سفرهای سعدی به تهیه‌کنندگی الهام نادری فرید از تولیدات صدا و سیمای مرکز فارس از میان ۴۶۸ فیلم در بخش مسابقه ایران به بخش مسابقه تولیدات تلویزیونی دوسالانه بین‌المللی انیمیشن تهران راه پیدا کرد.

این محموعه اقتباسی از کتاب‌های شاعر نامدار ایران سعدی است که فیلمنامه آن به سرپرستی عباس کریمی عباسی نگارش شده است.

در این سریال، برای نخستین‌بار سعدی، قهرمان داستان‌ است در حالیکه در کنار ماجراجویی‌ها و سفرهای شخصیت این انیمیشن بیش از 100 کاراکتر دارد و کارگردانی آن را سامان عبدی‌نژاد برعهده داشته است که در دو فصل 10 قسمتی است و مدت زمان هر قسمت از این مجموعه 11 دقیقه است.

سفرهای سعدی به بخش مسابقه جشنواره پویانمایی منتهی شد

صداپیشگی این اثر را بزرگان دوبله ایران بر عهده داشته‌اند که مدیریت دوبلاژ را فواد شافعی برعهده داشته است.

عوامل دیگر سریال سعدی به شرح زیرند.

صداپیشگان: اکبر منانی، تورج نصر، سعید مقدم منش و سعید بحرالعلومی، علی باقرلی، مهرداد سوری، علیرضا مویدی، مهرداد معمارزاده، سعید نبوی، علیرضا ذوالفقاری، ستاره الله دادی، فرشاد پارسا، علیرضا سالار کیا، زهره گروسی صاحبه عظیمی، مهدی رحیمی و سعدی با صدای یاسر فرهادی. طراحی و ترکیب صدا: محمدعلی درگاهی، موسیقی: بهرنگ قدرت، روابط عمومی: زهرا دمزآبادی، مدیر هنری: علی عطایی، شبکه‌های اجتماعی: آناهیتا جمشیدی و برنامه‌ریز: نگین حاجی رجبعلی.
دوازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۵ تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: