کد خبر: 4031476
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷

جامعه قرآنی کشور در طلیعه چهل‌وسومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور در حرم بنیان‌گذار انقلاب ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام خمینی (ره) میثاق‌نامه خود را قرائت کردند.

میثاق‌نامه جامعه قرآنی با آرمان‌های امام خمینی(ره) قرائت شدبه گزارش خبرنگار ایکنا، مراسم تجدید میثاق جامعه قرآنی با آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی، امام راحل و مقام معظم رهبری صبح امروز، چهارشنبه ششم‌ بهمن‌ماه در آستان مطهر امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در این مراسم طبق روال هر سال، میثاق‌نامه جامعه قرائت شد که متن آن به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم
والفجر و لیال عشر

دهه فجر انقلاب اسلامی، مطلع تابناک رهایی ملت مسلمان و قهرمان ایران از یوغ ستمشاهانی است که سالیان سال آزادی این ملت را به بند کشیده و علاوه بر غارت سرمایه‌های اقتصادی کشور، هویت اجتماعی و تاریخی این مرز و بوم را با همدستی بیگانگان، مضمحل ساخته و به فراموشی سپرده بودند.

دهه فجر، دهه ماندگار در تاریخ پرفراز و نشیب و ایام پایداری و بالندگی ملت بصیر و دین باورمان و روزهای اوج پیروزی انقلاب اسلامی است که در بهمن ۱۳۵۷ با نثار خون شهدا و مجاهدت های کم نظیر آحاد مردم شهیدپرور این سرزمین شکل گرفته است.

تردیدی نیست که این نهضت بزرگ، مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و نشئت گرفته از مکتب قرآن کریم و نهضت عاشورای حسینی است که قطعاً تا قیام جهانی حضرت مهدی(عج) استمرار خواهد داشت.

انقلابی که رساترین فریاد تاریخ انقلابات، یعنی امام امت، خمینی کبیر(ره) آن را هدایت و رهبری کرد.

همگان شاهدیم که اینک به یمن آن صبر و استقامت و مبارزات حق‌طلبانه و پیروی از رهنمودهای عزتمند و حکیمانه بزرگ معمار انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) و جانشین بر حقش مقام عظمای ولایت، حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در سال‌های پرتلاطم قبل و بعد از پیروزی، صاحب اقتدار و عزت عظیمی شده‌ایم که مستکبران شرق و غرب عالم بالاخص آمریکای جهان‌خوار را به وحشت انداخته و چراغ راه مستضعفان و مسلمانان جهان گشته است.

ما نیز همرنگ و همدل و با اخلاصی آکنده از شور و عشق الهی و با پیروی از آیات نورانی قرآن کریم و فرمایشات حضرات معصومین علیهم السلام، در تداوم راه خونبار شهدای والامقام گردهم آمده تا ندای عدالت‌مدارانه انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم.

جامعه قرآنی کشور نیز به عنوان قطره‌ای از اقیانوس بی‌کران امت بپاخاسته اسلامی ایران، به پاس چهل و سومین طلیعه انقلاب شکوهمند اسلامی و دهه فرخنده فجر، مشتاقانه همگام با امت شهیدپرور با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید میثاق و با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تجدید بیعت نموده و بار دیگر به مستکبرین عالم و سرسپردگان آنان اعلام می‌کند که بر حراست و صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند آن تا پای جان ایستاده و به مدد قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و بصیرت امت واحده اسلامی دشمنان بی هویت و سرگردان این انقلاب الهی را به خاک مذلت خواهد نشاند.

به امید پیروزی نهایی حق علیه باطل

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: