کد خبر: 4031629
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳

رئیس فرهنگسرای سرو از برگزاری جشنواره «هزارهزار پولک نور» با هدف بازآفرینی هنرمندانه سرود ملی کشورمان و سازماندهی گروه‌های سرود دانش‌آموزی همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6، رویا فتحی، رئیس فرهنگسرای سرو از برگزاری جشنواره «هزارهزار پولک نور» به همت این مرکز فرهنگی هنری خبر داد و گفت: این رویداد بزرگ فرهنگی به بازآفرینی هنرمندانه سرود ملی کشورمان می‌پردازد.

مدیر فرهنگی هنری منطقه 6 با اشاره به اهمیت سرود ملی به‌عنوان یکی از نمادهای وحدت و انسجام در کشورمان، بیان کرد: سرود ملی در کنار پرچم جمهوری اسلامی ایران یکی از نمادهای اصلی کشورمان به‌شمار می‌رود و همه ما مردم ایران نسبت به این سرود و پرچم سه رنگ کشورمان تعصب داریم. برگزاری جشنواره «هزارهزار پولک نور» بار دیگر عشق و علاقه ما به سرود کشورمان را به تصویر کشیده و اهمیت آن را به نسل جوان نشان می‌دهد.

وی گفت: جشنواره «هزارهزار پولک نور» با هدف سازماندهی گروه‌های سرود دانش‌آموزی و با رویکرد همدلی، هم‌آوایی و انتقال پیام انقلاب به زبان سرود ویژه کودکان و دانش‌آموزان شهر تهران تدوین و در دستورکار سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران قرار گرفته و مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6 مسئولیت دبیری آن را برعهده دارد.

رئیس فرهنگسرای سرو تأکید کرد: یکی از وجوه معنوی انقلاب اسلامی، اجرای شعارهای آهنگین این دوران توسط میلیون‌ها انسان شیفته آزادی با زیباترین الحان و نغمات بود. این رویداد بزرگ فرهنگی ضمن تجدید عهد و پیمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، به شیوه‌ای هنرمندانه جلوه‌های بدیعی از این سرودهای زیبا را با محوریت سرود ملی کشورمان به نمایش می‌گذارد.

فتحی بیان کرد: به‌مناسبت ایام الله دهه فجر جشنواره «هزار هزار پولک نور» با موضوع بازخوانی سرود جمهوری اسلامی ایران به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. این جشنواره در دو بخش گروهی و انفرادی است. بخش گروهی اختصاص به سه رده سنی زیر 6 سال، 6 تا 8 سال و 9 تا 12 سال اختصاص دارد و بخش انفرادی نیز در سه رده سنی زیر 6 سال، 6 تا 8 سال و 9 تا 12 سال برگزار می‌شود. با توجه به برگزاری این جشنواره به‌صورت مجازی خلاقیت در شیوه اجرا اهمیت بسیار زیادی در مرحله داوری دارد.

وی درباره نحوه شرکت در این مسابقه گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند در گروه‌های جمعی و یا انفرادی اقدام به خواندن سرود جمهوری اسلامی ایران کنند و پس از ضبط و ثبت ویدئو یا فیلم کوتاه، به دو شیوه در قالب لوح فشرده به همراه فرم دریافت شرکت در مسابقه به دبیرخانه مسابقه به نشانی تهران، خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، فرهنگسرای سرو و یا به شماره واتساپ 09335979594 ارسال کنند. شرکت‌کنندگان باید با مراجعه به سایت https://farhangsara.ir/sarv/   نسبت به دریافت فایل صوتی مسابقه اقدام کرده و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88881879 دبیرخانه مسابقه تماس بگیرند.

مدیر فرهنگی هنری منطقه 6 اظهار کرد: مهلت ارسال آثار به جشنواره «هزارهزار پولک نور» تا 16 بهمن‌ماه بوده و تاریخ اختتامیه 20 بهمن‌ماه است. در تمامی شیوه‌های عنوان شده جهت ارسال اثر باید مشخصات کامل با ذکر نام و نام خانوادگی و تلفن همراه اجراکنندگان درج شود.

جوایز مسابقه نیز به شرح ذیل مقرر شده است:

بخش گروهی

9 تا 12 سال

گروه برگزیده اول: 50 میلیون ریال وجه نقد
گروه برگزیده دوم: 30 میلیون ریال وجه نقد
گروه برگزیده سوم: 20 میلیون ریال وجه نقد

6 تا 8 سال

گروه برگزیده اول: 50 میلیون ریال وجه نقد
گروه برگزیده دوم: 30 میلیون ریال وجه نقد
گروه برگزیده سوم: 20 میلیون ریال وجه نقد

زیر 6 سال

گروه برگزیده اول:  30 میلیون ریال وجه نقد
گروه برگزیده دوم: 20 میلیون ریال وجه نقد
گروه برگزیده سوم: 10 میلیون ریال وجه نقد

بخش انفرادی

9 تا 12 سال

نفر  اول: 15 میلیون ریال وجه نقد
نفر دوم: 10 میلیون ریال وجه نقد
نفر سوم: 7 میلیون ریال وجه نقد

6 تا 8 سال

نفر  اول: 15 میلیون ریال وجه نقد
نفر دوم: 10 میلیون ریال وجه نقد
نفر سوم: 7 میلیون ریال وجه نقد

زیر 6 سال

نفر اول: 10 میلیون ریال وجه نقد
نفر دوم: 7 میلیون ریال وجه نقد
نفر سوم: 5 میلیون ریال وجه نقد

منصوره مرادی‌نیا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: