کد خبر: 4045822
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۶

امام رضا(ع) در روایتی ادای امانت، استغفار، زدودن کینه از دل و پیشه کردن تقوای الهی به همراه قرائت مکرر دعای «اللّهُمَّ اِنْ لَمْ تَکُنْ غَفَرْتَ لَنا فیما مَضى مِنْ شَعْبانَ فَاغْفِرْ لَنا فیما بَقِىَ مِنْهُ» را برای روزهای پایانی ماه شعبان توصیه فرموده‌اند.

ارسالی/توصیه‌های امام رضا(ع) برای روزهای پایانی ماه شعبان + دعای مخصوص این روزها

به گزارش ایکنا، در جلد هفتم وسائل روایتی از عبدالسلام‌ ابن صالحی معروف به «ابَوُالصّلت هَروى» نقل شده که در این روایت حضرت امام رضا(ع) ۱۲ دستور به ابوالصلت برای روزهای پایانی ماه شعبان داده‌اند.

در این روایت آمده است:  ابوُالصّلت هَروى روایت کرده است که در جمعه آخر ماه شعبان به خدمت حضرت امام رضا (ع) رفتم. حضرت فرمود: اى ابوالصَّلْت! بیشتر ماه شعبان رفت و این جمعه آخر آن است، پس جبران کن کوتاهی‌هایی را که در ایام گذشته این ماه کردى، در آن چه از این ماه مانده است.

بر تو باد به انجام آنچه به حال تو مفید است، دعا، استغفار و تلاوت قرآن را افزون کن و به سوى خدا از گناهان خود توبه کن تا وقتی ماه مبارک فرا رسید، خود را براى خدا خالص کرده باشى. امانتى بر گردن خود باقى مگذار مگر آنکه آن را ادا کنی و نیز در دلت کینه هیچ مؤمنى نباشد مگر اینکه آن را از دل بیرون کنى. تقوای الهی را پیشه کن و در پنهان و آشکار امور خود بر خدا توکل کن زیرا هرکه بر خدا توکل کند خدا او را بس است. و بسیار بخوان در بقیه این ماه این دعا را «اللّهُمَّ اِنْ لَمْ تَکُنْ غَفَرْتَ لَنا فیما مَضى مِنْ شَعْبانَ فَاغْفِرْ لَنا فیما بَقِىَ مِنْهُ؛ خدایا اگر در آن قسمت از ماه شعبان که گذشته ما را نیامرزیده‌اى در آن قسمت که از این ماه مانده بیامرزمان».

به درستى که حق تعالى در این ماه، بنده‌هاى بسیاری را از آتش جهنم به حرمت ماه مبارک رمضان آزاد مى‌گرداند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: