کد خبر: 4053348
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶

استقبال از روز قدس در فرهنگسرای سرو

فرهنگسرای سرو همزمان به مناسبت ا فرارسیدن روز قدس، دو پویش «من هم یک کودک فلسطینی‌ام» و «فلسطین قلب من است» را در فضای مجازی راه‌اندازی کرده تا پیام صلح و مقاومت را به سراسر دنیا مخابره کند.

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای سرو، آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان با دوراندیشی و آینده‌نگری بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی به نام روز قدس نامگذاری شد تا در این روز بزرگ، همه آزادی‌خواهان و مسلمانان دنیا یک صدا نام فلسطین را بر زبان آورده و خواستار نابودی رژيم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی شوند.

فرهنگسرای سرو به مناسبت فرارسیدن روز قدس و برای گرامیداشت این روز بزرگ برنامه‌های متعددی را تدارک دیده است که در زیر گزارشی از آنها ارائه می‌شود.

مخابره پیام صلح و مقاومت

پویش «من هم یک کودک فلسطینی‌ام» برنامه ویژه فرهنگسرای سرو به‌مناسبت روز قدس است. در این پویش، کودکان با گذاشتن چفیه بر گردن خود و گرفتن عکس یادگاری و انتشار در فضای مجازی یاد و خاطره شهدای فلسطین و به‌ویژه کودکان مظلوم غزه را گرامی داشته و شعار بین‌المللی مقاومت را در سطحی عمومی‌تر منتشر می‌کنند.

پویش دیگر مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6 به‌مناسبت فرارسیدن روز قدس، «فلسطین قلب من است» نام دارد. در این پویش، کودکان و نوجوانان با کشیدن قلب روی کف دست خود و نوشتن عبارت «فلسطین قلب من است» پیام بین‌المللی صلح و مقاومت را به سراسر دنیا مخابره کرده و یادآوری می‌کنند که نام فلسطین هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

نمایش رادیویی «هلال بندگی»

همزمان با روز قدس نمایش رادیویی با موضوع فلسطین و کودکان از سوی فرهنگسرای سرو اجرا می‌شود. این نمایش رادیویی «هلال بندگی» نام داشته و ویژه کودکان اجرا می‌شود.

برنامه دیگر مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6 به‌مناسبت روز قدس، تولید محصول مجازی و ویدئوکلیپی از انتفاضه مردم فلسطین است که در این قالب این رویداد مهم معرفی خواهد شد. این محصول تصویری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فرهنگسرای سرو منتشر می‌شود.

معرفی شهدای شاخص فلسطین

فرهنگسرای سرو در قالب ویژه برنامه‌ای متفاوت، شهدای شاخص فلسطین و محور مقاومت را معرفی کرده است. در این برنامه همچنین شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان سیدالشهدای مقاومت به عموم مسلمین سراسر دنیا معرفی شده و فعالیت‌های او در مبارزه با اسرائیل منتشر می‌شود.

یکی از موضوعات مهم درباره قدس و فلسطین، شناسایی و بررسی جنبش‌های مقاومت و جنبش جهاد اسلامی فلسطین است. این برنامه با عنوان «فلسطین خانه مسلمانان» و در قالب فوتوکلیپ در فضای مجازی منتشر می‌شود.

عکس‌نوشته از بیانات مقام معظم رهبری درباره فلسطین دیگر فعالیت این مرکز در فضای مجازی است که با عنوان «معارف فلسطین» منتشر می‌شود. هم‌چنین شعرای مشهور فلسطین معرفی خواهند شد.

نمایشگاه کتاب «نمای مقاومت» در فرهنگسرای سرو

به مناسبت فرارسیدن روز قدس، نمایشگاه کتاب «نمای مقاومت» به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه 6 برپا شده است. در این نمایشگاه کتاب، 100 نسخه کتاب که با موضوع فلسطین، قدس و مقاومت است در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. نمایشگاه «نمای مقاومت» تا 10 اردیبهشت‌ماه در لابی فرهنگسرای سرو برگزار می‌شود.

مسابقه نقاشی «سرزمین‌های زیتون سبز» ویژه کودکان، دیگر برنامه فرهنگسرای سرو به‌مناسبت روز قدس است که ویژه کودکان برگزار می‌شود. در این برنامه کودکان با رنگ‌آمیزی نقاشی‌هایی با موضوع قدس با وقایع فلسطین بیشتر آشنا می‌شوند.

معرفی تاریخ فلسطین از زبان کتاب «نقشه جعلی»

برنامه مهم دیگری که از سوی فرهنگسرای سرو به‌مناسبت روز قدس تدارک دیده شده است، «حماسه پایداری» نام دارد. این برنامه اختصاص به معرفی کتاب «نقشه جعلی» است که مروری بر تاریخ فلسطین از آغاز تاکنون است.

این اثر مشتمل بر چهار فصل کلی است که عناوین آنها عبارتند از: «سرزمین پیامبران»، «فلسطین یک کادوی ناقابل»، «جغرافیایی کوچک برای تاریخ بزرگ»، «تاکتیکی به نام صلح».

معرفی این کتاب با هدف بزرگداشت شهدای فلسطین و تقویت روحیه استکبارستیزی با محوریت قدس، فلسطین و مقاومت در قالب ویدئوکلیپ تهیه شده و در فضای مجازی منتشر می‌شود.

از دیگر برنامه‌های فرهنگسرای سرو به مناسبت روز قدس می‌توان به معرفی فرماندهان معروف و اثرگذار فلسطینی توسط سیدجعفر رضوی، پژوهشگر حوزه فلسطین اشاره کرد.

منصوره مرادی‌نیا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha