کد خبر: 4055569
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۹
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی خبر داد:

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی از ایجاد ۲۲۰ روستا بازار و هزار و ۸۰۰ فروشگاه مصرف فعال در کشور خبر داد.

به گزارش ایکنا، به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل قادری‌فر، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی، گفت: سازمان تعاون روستایی در راستای خرید محصولات کشاورزی تولیدی توسط کشاورزان با ایجاد ۲۲۰ روستا بازار فعال در حال خدمت‌رسانی و توزیع کالا و مایحتاج به روستاییان است.

وی با بیان اینکه برنامه گسترش تا ۵۲۴ روستابازار در دستور کار سازمان مرکزی تعاون روستایی قرار دارد، اظهار کرد: طبق آمار دریافتی طی سال گذشته در مجموع در فروشگاه‌های مصرف و مراکز عرضه و روستا بازارهای تحت پوشش کالاهای متعدد مصرفی و تنظیم بازاری به ارزش یکصد هزار میلیارد ریال توزیع شده است. 

قادری‌فر به برنامه‌های این سازمان در ارتقای سطح فروشگاه‌ها و مراکز عرضه محصولات کشاورزی اشاره کرد و ادامه داد: تعاون روستایی بنا دارد در راستای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به اعضا و جامعه روستایی کشور و در جهت حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان، با اتکا به زیرساخت‌های موجود و در اختیار داشتن ۳۰ برند محصولات تولیدی شبکه به همراه استارت‌آپ‌ها، کارخانجات و کارگاه‌های متعدد صنایع تبدیلی و تکمیلی و مراکز خرید و نگهداری و عرضه محصولات و شبکه حمل و نقل متعلق به تعاونی‌ها، به منظور تامین نیاز مصرف کنندگان با اولویت کشاورزان تحت پوشش شبکه اقدام کند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در ادامه بیان کرد: در راستای دستیابی به این هدف، ایجاد و توسعه مراکز خرید و جمع آوری محصولات کشاورزی به منظور تحقق تجارت بین شبکه ای و تامین کالاهای مورد نیاز در فروشگاه‌ها و روستابازارها به طور جدی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در مجموع تعداد هزار و 800 فروشگاه مصرف فعال در امر تهیه و توزیع کالاهای اساسی و مصرفی مورد نیاز روستاییان فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: