کد خبر: 4056198
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
حجت‌الاسلام اخوان‌صباغ خبر داد:

مسئول ستاد عملیات رمضان سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه‌های اجرا شده از سوی این ستاد در سراسر کشور گفت: برگزاری 12 هزار محفل انس با قرآن در قالب محافل جزءخوانی، محافل محله‌محور، کرسی‌های ثابت تلاوت و هزار و 800 کرسی تفسیر در کشور برخی از این برنامه‌ها بود و به زودی جزئیات بیشتری از فعالیت‌های قرآنی عملیات رمضان در استان‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان دارالقرآن الکریم، کارگروه‌های عملیات ماه مبارک رمضان سال ۱۴۰۱ سازمان تبلیغات اسلامی امسال نیز با مدیریت سازمان دارالقرآن کریم و دو شعار «به امید خدا» و «ماه امید» و با محوریت انس با قرآن کریم و امید آفرینی در جامعه برنامه‌ریزی و به اجرا در آمد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی اخوان‌صباغ، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم و مسئول ستاد عملیات رمضان سازمان تبلیغات اسلامی درباره برگزاری برنامه‌های اجرا شده از سوی ستاد عملیات ماه مبارک رمضان در سازمان دارالقرآن الکریم گفت: این برنامه‌ها با تشکیل ۱۵ کارگروه و با توجه به سیاست‌های موضوع جهاد تبیین شکل گرفت و برنامه‌های متعددی نیز در سطح ستاد و استان‌ها به اجرا در آمد.

وی اظهار کرد: جزئیات بیشتری از فعالیت‌های قرآنی عملیات رمضان در سایر استان‌ها نیز به زودی جمع‌بندی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اخوان صباغ با اشاره برنامه‌های اجرا شده توسط ستاد عملیات رمضان گفت: برگزاری ۱۲۰۰۰ هزار محفل انس با قرآن در قالب محافل جزءخوانی، محافل محله‌محور، کرسی‌های ثابت تلاوت، محفل انس با قرآن کریم با حضور رئیس قوه قضائیه و فعالان قرآنی و همچنین برگزاری نشست بانوان اندیشه‌ورز با حضور معاون امور بانوان ریاست جمهور، بخشی از این برنامه‌ها بوده است.

وی افزود: برگزاری ۱۸۰۰ کرسی تفسیر، برگزاری برنامه‌های آموزشی در حوزه تفسیر، تولید برنامه و تولید محتوا با در نظر گرفتن شعار عملیات، برگزاری نشست هم اندیشی بازگشت به قرآن با حضور علمای شیعه و سنی، برگزاری مسابقات تفسیر کوتاه سوره حجرات و لقمان با کلام استاد قرائتی با مشارکت سازمان‌ها و ارگان‌ها، بخش دیگری از فعالیت‌های صورت گرفته در ماه مبارک رمضان است.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم بیان کرد: تقویت شبکه جلسات خانگی قرآن، برگزاری جشنواره ملی نورالثقلین با محوریت برنامه‌های رسانه‌ای و خلاقیت‌های رسانه‌ای با موضوع جلسات خانگی در رشته‌های مختلف هنری، تولیدات رسانه‌ای نقاشی با شن، تولید پادکست‌های قرآنی با بهره‌گیری از سخنان قرآنی استاد عابدینی با محوریت کتاب آداب انس با قرآن، بخش دیگری از فعالیت‌های ستادی ماه مبارک رمضان بوده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های کارگروه کودک و نوجوان بیان کرد: در کارگروه کودک و نوجوان برنامه‌هایی همچون: برگزاری مسابقه تفسیر کلام دوست با مشارکت ۱۲۷۵۳۲ نفر در سی روز، برگزاری جشنواره «یک سبد یک آیه» با حضور ۱۳۵۶ نفر با محوریت ارائه عکس نوشته در سی موضوع در بستر پیام‌رسان شاد و توان‌پلاس، برگزاری ۲۸۰۰ جلسه تلاوت قرآن با استفاده از ظرفیت کودک و نوجوان و دانش‌آموزان، برگزاری جلسات خانگی قرآن دانش‌آموزی با مشارکت ۱۴۰۰۰ نفر و همچنین کشف ۱۷۲۳ استعداد قرآنی از میان ۱۴۰۰۰ نفر از دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های سازمان دارالقرآن الکریم در ماه مبارک رمضان بوده است.

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به فعالیت‌های کارگروه ادیان و فرق افزود: کارگروه ادیان و فرق نیز در ماه مبارک رمضان، فعالیت‌های مختلفی را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است که از آن جمله می‌توان به برگزاری برنامه ضیافت افطاری مسئولان استان‌ها با علمای اهل سنت، برگزاری برنامه ضیافت افطاری با موضوع وحدت و مقاومت به تعداد ۸۰ جلسه در ۱۴ استان تلفیقی، تجلیل از ۱۲۰ خانه قرآن اهل سنت در ۱۴ استان، برگزاری پویش قصه قدس با موضوع استکبارستیزی و وحدت امت اسلامی و تولید موزیک وحدت در ماه رمضان اشاره کرد.

اخوان‌صباغ درباره فعالیت‌های صورت گرفته از سوی کارگروه آموزشی‌های تخصصی نیز اظهار کرد: کارگروه آموزش‌های تخصصی با تولید بسته‌های محتوایی با موضوع جلسات خانگی، جلسات تفسیری، جهاد تبیین با استفاده از سامانه مبشران و منابع تبلیغی، فعالیت‌های متنوع و قابل قبولی را به اجرا درآورده است.

وی ادامه داد: کارگروه آموزش‌های تخصصی در ماه مبارک رمضان، دوره‌هایی را نیز با عنوان شیوه‌های استفاده از منابع تفسیری در تبلیغ را در اختیار مبلغین قرار داده است. ایجاد حلقات تبیین مفاهیم قرآن کریم توسط افراد آشنا با قرآن کریم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، مساجد و... از دیگر برنامه‌های کارگروه آموزش‌های تخصصی بوده است.

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به برنامه‌های کارگروه تبلیغ گفت: کارگروه تبلیغ با برگزاری مسابقه تبیین بینات با محوریت تولید محتوا با موضوع جهاد تبیین، اجرای برنامه‌های سحرگاهی و افطار، اجرای برنامه‌های تبلیغی ویژه مادران، فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی و اجرا نموده است.

وی گفت: در کارگروه مبلغین، در ۱۰۰۰ نقطه تبلیغی کشور، برنامه پیوند آسمانی با موضوع ازدواج و جمعیت نیز اجرا شده است.همچنین توزیع محتوای تبلیغی به استان‌ها با موضوع جهاد تبیین و امیدآفرینی و ساماندهی گروه‌های جهاد تبلیغی، برگزاری نشست هم‌اندیشی مبلغین و مبلغات با عنوان روایت امید در قم جهت ایجاد گفتمان واحد در میان مبلغین با موضوع جهاد تبیین، از دیگر فعالیت‌های کارگروه تبلیغ بوده است. بنیاد هدایت نیز امسال در نمایشگاه قرآن در فضایی به مساحت ۳۰۰۰ متر با موضوع «مسجد جامعه‌پرداز» برنامه‌های متنوعی را برگزار کرد که با استقبال حاضران روبرو شد.

اخوان‌صباغ درباره فعالیت‌های کارگروه مسجد و تشکلات دینی نیز اظهار کرد: در ایام ماه مبارک رمضان، برنامه‌هایی همچون پویش مراسم جزءخوانی به یاد دو شهید حرم مطهر رضوی، برنامه جمع‌آوری آثار با موضوع هر مسجد یک پایگاه قرآنی، مراسم روز قدس در ۱۲۰ روستای شاخص کشور، سفر نغمه‌پردازان به سوریه، برگزاری مراسم سفره بهشتی با حضور قاریان و مادحان در سطح استان‌ها، برگزاری هیئت خانگی قرآنی در سطح کشور اشاره کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: