کد خبر: 4064929
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
با حضور نمایندگان سه سازمان

ساختار هنرستان‌های کشور بررسی شد

جلسه مشترک نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری، جلسه مشترک نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی کشور با حضور محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و علیرضا شاهپری؛ رئيس امور ساختارهای سازمانی سازمان اداری و استخدامی كشور برگزار شد.

رفع موانع سازمانی 

در ابتدای این دیدار که پس از بازدید از بخش‌های مختلف هنرستان دختران صورت گرفت، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سابقه فعالیت هنرستان‌ها و میزان استقبال هنرآموزان و هنرجویان و نحوه کیفیت خدمات و آموزش‌های هنری در هفت رشته موسیقی، نمایش، سینما، نقاشی، صنایع دستی، پویانمایی و گرافیک در این هنرستان‌ها، در خصوص رفع موانع سازمانی جهت تثبیت نوسازی ساختار هنرستان‌های کشور بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت آموزش پرورش براساس همکاری با سازمان اداری و استخدامی در جهت قرار گرفتن در ساختار اداری وزارت ارشاد تأکید کرد.

گزارشی مشترک برای سازماندهی ساختار هنرستان‌ها تهیه شود

در ادامه این دیدار علیرضا شاهپری رئيس امور ساختارهاي سازماني سازمان اداري و استخدامي كشور با ابراز خرسندی از برگزاری جلسه مشترک در خصوص رفع موانع به جهت تثبیت ساختار هنرستان‌های کشور برای تسریع در این موضوع به سیاست تمرکز وظایف محوله در یک دستگاه و اجتناب از موازی کاری، تقسیم وظایف بین وزارت ارشاد و آموزش و پرورش را امری مهم دانست.

همچنین وی از تلاش برای رفع موانع موجود خبر داد و گفت: پیشنهاد می‌شود گزارشی مشترک برای برگزاری جلسات کارشناسی درخصوص سازماندهی ساختار هنرستان‌ها تهیه و به این سازمان ارسال شود.

ارائه راهکارهای عملی پیرامون جایگاه هنرستان‌های دولتی

عباس بیات مدیرکل دفتر فنی حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش نیز از استقبال این وزارتخانه برای ادامه همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هنرستان‌ها در جهت کیفیت‌بخشی سطح آموزش‌های عمومی و تخصصی هنرجویان و ارائه راهکارهای عملی در خصوص جایگاه هنرستان‌های دولتی با مشارکت دو وزارتخانه اشاره کرد. در صورت تصویب ساختار جدید هنرستان‌های هنرهای زیبا، جذب هنرآموزان متخصص نیز به صورت رسمی انجام خواهد شد.

علی‌اکبر صفی پور مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری، سعید رزمی مدیرکل امور اداری، محمد محمدی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خراسانی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مصطفی نصیری نماینده امور هنرستان‌ها، عباس بیات مدیرکل دفتر فنی حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش و کارشناسانی از هر سه دستگاه دراین دیدار حضور داشتند که پیرامون موارد مطرح شده در جلسه بحث و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :