کد خبر: 4065466
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴

اعلام اسامی هیئت داوران جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

هیئت داوران ۳ بخش، مسابقه تئاتر خردسال، خیابانی و خیمه شب‌بازی، بیست‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، معرفی شدند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بیست‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، هیئت داوران ۳ بخش، مسابقه تئاتر خردسال، خیابانی و خیمه شب‌بازی، این رویداد نمایشی را معرفی کرد. الکا هدایت، بهرام بهبهانی و مهرداد نظام‌آبادی سه داوری هستند که آثار بخش مسابقه تئاتر خردسال را بررسی و برگزیدگان را در اختتامیه بیست‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان معرفی می‌کنند. همچنین هیئت داورانی متشکل از بهناز مهدی‌خواه، عباس جمشیدی‌فر و حسین صفی آثار بخش‌های مسابقه تئاتر خیابانی و خیمه‌شب بازی، جشنواره بیست‌و هفتم تئاتر کودک و نوجوان، را ارزیابی خواهند کرد.

هیئت داوران این ۳ بخش از هنرمندان باسابقه عرصه هنر‌های نمایشی، به ویژه نمایش کودک و نوجوان، هستند که آثار منتخب جشنواره بیست‌و‌هفتم را داوری می‌کنند. الکا هدایت نویسنده، بازیگر، کارگردان و صداپیشه تئاتر از کودکی وارد عرصه هنرهای نمایشی شده است. او کارگردانی نمایش‌های متعددی را در حوزه تئاتر عروسکی و کودک و نوجوان همچون «هوشنگ لاک‌پشته»، «شگفتی» و... در کارنامه دارد. بهرام بهبهانی بازیگر، کارگردان و از عروسک‌گردان باسابقه عرصه هنر نمایش است. او در نمایش‌های متعددی به عنوان عروسک‌گردان حضور داشته و از آثاری که در حوزه نمایش کودک و نوجوان هستند، می‌توان به؛ «افسانه ماهک»، «فیل در تاریکی» و «میوه‌های شهر خاکستری» اشاره کرد. مهرداد نظام‌آبادی بازیگر، کارگردان، نویسنده، محقق و مدرس بازیگری کودک و نوجوان است. حضور به عنوان مجری در برنامه تلویزیونی «فیتیله» و تالیف کتاب «۴۰ بازی آپارتمانی» از جمله آثار این هنرمند است. بهناز مهدی‌خواه نویسنده، بازیگر، کارگردان و طراح و سازنده عروسک از جمله هنرمندان شناخته شده نمایش کودک و نوجوان است. نمایش «دنیای خیال انگیز من» این هنرمند به عنوان نمایش برگزیده بخش خردسال مرکز ملی اسیتژ ایران معرفی شده و از برگزیدگان بیست‌وششمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان است.

عباس جمشیدی‌فر از بازیگر شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون است. او سال‌ها در عرصه نمایش خیابانی و کودک و نوجوان فعالیت داشته که می‌توان به نمایش‌های «دختر انار» برگزیده در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و نمایش خیابانی «دن کیشوت» برگزیده جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد. حسین صفی از هنرمندان شناخته شده عرصه هنرهای نمایشی استان همدان است. او در عرصه نویسندگی، بازیگری، کارگردانی و پژوهش فعالیت دارد و از آثار تولیدی این هنرمند در عرصه آثار کودک و نوجوان می‌توان از مجموعه‌های تلویزیونی «ماجراهای تپلی»، «ماجراهای ننه گلی» و «هاچین و واچین» نام برد.

بیست‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، با هدف تقویت مهارت، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، یکم تا ششم تیر به دبیری‌ امیر مشهدی عباس و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنر‌های نمایشی ایران، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی، شهرداری همدان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «تئاتر، پرواز پروانه‌های خیال» در شهر تاریخی همدان برگزار می‌شود.

اخبار بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را می‌توانید از سایت جشنواره به نشانی https://icy.theater.ir/ دنبال کنید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :