کد خبر: 4066313
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۶

دوره آزمایشی حفظ تخصصی جامعةالقرآن آغاز شد

دوره آزمایشی حفظ تخصصی یک و دوساله جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) از تیرماه به صورت مجازی و حضوری آغاز شد.

دوره آزمایشی حفظ تخصصی یک و دوساله جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع)به گزارش ایکنا؛ دوره آزمایشی بیست‌و‌پنجمین دوره حفظ تخصصی یک‌ساله و دو ساله مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) از تیر به صورت حضوری و مجازی ویژه تمام گروه سنی آقایان و بانوان آغاز شد. 

قرآن‌آموزان طی این دوره که به مدت ۷۵ روز به طول می‌انجامد، چهار جزء از مصحف شریف (اجزاء ۲، ۳، ۴، ۵) را براساس برنامه‌ریزی مشخص، حفظ خواهند کرد (و در صورت حافظ بودن این اجزا، به حفظ چهار جزء دیگر خواهند پرداخت) و همچنین در چهار المپیاد عروج شرکت می‌کنند. 

بنابر گفته منیر روحی، مسئول روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) «در پایان دوره آزمایش هیئتی از مربیان و داوران قرآنی درباره استعداد و شناسایی توانمندی حفظ شرکت‌کنندگان، روند حفظ و مجموع نمرات المپیاد شرکت‌کنندگان اعلام نظر می‌کنند و سپس برای ورود حافظان به دوره اصلی تصمیم‌گیری خواهند شد و شرکت‌کنندگانی که استعداد حفظ فشرده و یک و دوساله را نداشته باشند به دوره‌های حفظ مقطعی راهنمایی می‌شوند». 

مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) همزمان با شروع کرونا از نیمه دوم سال ۹۸-۹۹ دوره‌های خود را به صورت غیرحضوری برگزار کرده است و در حال حاضر به دلیل روند صعودی ابتلا به کرونا در کنار دوره‌های غیرحضوری، دوره‌های حضوری را در نظر گرفته است. 

یادآور می‌شود، دوره حفظ تخصصی جامعةالقرآن الکریم و اهل‌البیت(ع) از سال ۷۹ تاکنون با تربیت بیش از هزاران حافظ دختر و پسر در مقاطع مختلف سنی به صورت متناوب برگزار شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha